Warsztaty humanistyczne w ?Bronku?

W LO Nr III im. Wł. Broniewskiego gościli pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej UMCS.
To już trzeci rok owocnej współpracy ostrowieckiego liceum  i lubelskiej uczelni.
Humaniści z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wykładzie dr hab. Elżbiety Flis-Czerniak z Zakładu Pozytywizmu i Młodej Polski, prezentującym Wyspiańskiego ?myślenie obrazami? w nawiązaniu do dramatu tegoż artysty pt. ?Wesele?.
Celem spotkania było ukazanie głębokiej, wielowymiarowej korespondencji między tekstem dramatu a dziełami plastycznymi Wyspiańskiego, jak i innych autorów. Uczniowie klasy pierwszej natomiast brali udział w warsztatach prowadzonych przez dr Beatę Jarosz z Zakładu Edukacji Polonistycznej i Innowacji Dydaktycznych. Ich tematem były kompetencje praktyczne młodzieży w sztuce pisania. W dobie Internetu nieuniknionym jest dostosowanie języka do potrzeb współczesnego użytkownika, szczególnie młodego.
Spotkanie z wykładowcami UMCS wprowadziło humanistów z Broniewskiego w świat nauki i  dostarczyło  wielu   doznań  intelektualnych.   Może  wśród  nich  będą   przyszli  studenci  tejże uczelni.
9   marca  uczniowie   LO  Nr   III   im.   Wł.   Broniewskiego   wraz   z   nauczycielami   będą uczestniczyć w Drzwiach Otwartych UMCS, dzięki temu poznają ofertę naukową kierunków humanistycznych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *