Beta-alanina. Dawkowanie oraz skutki uboczne

Beta-alanina to suplement diety, który często stosują sportowcy różnych dyscyplin ? od kulturystów po biegaczy. Zmniejsza zmęczenie fizyczne oraz pomaga budować masę mięśniową. Uważana jest za jeden z najlepiej przebadanych suplementów.
Beta-alaninę można kupić w czystej postaci, ale równie często jest dodatkiem do wieloskładnikowych suplementów. Występuje także naturalnie w pożywieniu, np. w czerwonym i białym mięsie.
Zalety stosowania beta-alaniny
Dzięki stosowaniu beta-alaniny zmniejsza się uczucie zmęczenia. Dlatego może być stosowana przez sportowców podczas treningu siłowego, jak i siłowo-wytrzymałościowego czy różnych sportów walki.  Beta-Alanina dedykowany jest osobom, które myślą o zwiększeniu wytrzymałości mięśni, poprawie efektywności treningowej, wsparciu organizmu w regeneracji po wysiłku fizycznym oraz zminimalizowaniu uczucie zmęczenia.

Skutki uboczne po zażyciu

Beta-alanina jest bezpiecznym suplementem i nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. W przypadku większej dawki po około 15 minutach może pojawić się jedynie uczucie mrowienia skóry lub kłucia, które mija po około godzinie. Wynika ono z aktywowania przez substancję receptorów nerwowych, ale nie jest niczym groźnym ? to naturalna reakcja. Aby jej zapobiec, należy przyjmować częściej mniejsze dawki oraz pamiętać o łączeniu suplementu z węglowodanami. Do tej pory przebadano skutki uboczne beta-alaniny podczas 12-tygodniowej suplementacji i nie stwierdzono żadnych niepokojących objawów. Niewykluczone jednak, że przedłużenie tego czasu może skutkować pewnymi zmianami. Dla bezpieczeństwa lepiej nie przyjmować suplementu dłużej niż 3 miesiące.

Sprawdzony sklep KFD
Sprawdzoną Beta-alaninę można kupić w sklepie internetowym KFD. Sklep KFD jest obecnie jedną z największych w Polsce hurtowni odżywek i suplementów. Oferuje szeroki asortyment suplementów dla sportowców, witamin oraz specjalistycznych preparatów przeznaczonych zarówno dla amatorów, jak i zawodowych kulturystów. Celem sklepu jest dostarczanie klientowi najwyższej jakości odżywek i suplementów w najlepszych cenach. Sklep KFD oferuje preparaty tylko od sprawdzonych i wiodących producentów. Skuteczność działania odżywek jest uzależniona w dużej mierze od ich odpowiedniego dawkowania. Aby ułatwić wybór idealnych produktów, w  sklepie z odżywkami  każdy preparat został szczegółowo opisany. Podany jest skład suplementów diety, częstotliwość, z jaką należy je przyjmować oraz ich działanie na organizm. Warto mieć na uwadze, że stosowanie odżywek i suplementów zgodnie z zaleceniami producenta jest ważne nie tylko ze względu na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, lecz także troskę o własne zdrowie i bezpieczeństwo. W przypadku jakiekolwiek wątpliwości z wyborem suplementów dla sportowców, pracownicy sklepu odpowiedzą na wszelkie pytania oraz pomogą w wyborze preparatów.
Nie tylko suplementy
KFD to nie tylko sklep z odżywkami online, lecz także miejsce, w którym jest kompleksowy wybór produktów dla osób aktywnych fizycznie. KFD posiada także zdrową żywność. Wszystkie oferowane przez sklep artykuły żywnościowe zostały przygotowane w oparciu o wysokojakościowe składniki. W sklepie zakupią państwo także napoje energetyczne, które stanowią niezbędny dodatek odżywczy, wspomagający regenerację po dużym wysiłku fizycznym. KFD to sklep z suplementami, w którym znajdą Państwo wszystko w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Dzięki ekspresowej dostawie odżywki dla sportowców są wysyłane nawet w ciągu 12 godzin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *