Hazard za plecami świetego

Funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Kielcach wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili skuteczną kontrolę lokalu w centrum miasta.
W roli głównej znów wystąpiły automaty do gier.
Dostęp do lokalu był utrudniony, gdyż cały czas był zamknięty, a szyby oklejone nieprzepuszczającą światła folią. Do wnętrza mogli wejść tylko i wyłącznie zaufani klienci identyfikowani przez kamery umiejscowione przed wejściem oraz znający specjalny kod pukania do drzwi. Funkcjonariuszom dzięki szybkiej reakcji udało się dostać do lokalu tuż za graczem, którego uważnie obserwowali. Nielegalna jaskinia hazardu działała w odległości około 50 metrów od Kolegiaty św. Michała Archanioła, tuż za plecami pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II.
Zabezpieczono 3 nielegalne automaty do gier i gotówkę w kwocie ponad 4400 zł. Trwa postępowanie ustalające – kto jest właścicielem lokalu, a kto organizatorem nielegalnego hazardu. Zagrożeniem jest kara 100 tys. zł za każdy automat, a nawet pozbawienie wolności do lat 3. Działania świętokrzyskiej służby celno -skarbowej będą prowadzone nadal, gdyż zwalczanie nielegalnego hazardu należy do priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *