Martyna Wójcik śpiewała z orkiestrą Górnego

Martyna Wójcik z grupy ,,Perły Ryszarda Góry’’ z Ogniska Pracy Pozaszkolnej występowała w koncercie „Zimowe piosenki”, który odbył się w bydgoskiej Operze Nova z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
martyna1Niepełnosprawnym wokalistom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego oraz zespół „Mała Rewia” z Torunia. Całość prowadził Robert Janowski, twórca programu „Jaka to melodia”.
– Do koncertu zaproszono mnie poprzez fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”, jako finalistkę Festiwalu ,,Zaczarowanej Piosenki’’,  który odbywa się w Krakowieopowiada Martyna. Z orkiestrą Zbigniewa Górnego śpiewałam dwie piosenki: „Trojki dwie” i „Ding dong”. W piosenkach tych musiałam przekazać wszystkie pokłady emocji, które są w nich zawarte i wykazać się doskonałym warsztatem muzycznym. Z występu jestem bardzo zadowolona i myślę, że udało mi się dotrzeć do słuchaczy. Udział w tym koncercie był dla mnie niezwykłym przeżyciem i to nie tylko ze względu na gwiazdy, z którymi spotykałam się i mogłam porozmawiać, ale także na niepełnosprawnych uczestników. Jestem zachwycona ich otwartością, bogatym wnętrzem i takim prostym spojrzeniem na świat i życie. To są wspaniali ludzie, którzy mają marzenia i nie boją się po nie sięgać, pomimo kalectwa czy innych chorób. Liczyły się emocje, wielka radość i wsparcie, jakie wzajemnie sobie dawaliśmy. Była wspaniała artystyczna atmosfera, świetnie śpiewający niepełnosprawni wokaliści z całej Polski , doskonała orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego, a wszystko w wypełnionej po brzegi klimatycznej sali koncertowej bydgoskiej Opery Nova.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *