9 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe – to dorobek medalowy pięściarzy KSZO na mistrzostwach okręgu

W miniony weekend w naszym mieście rozegrano Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie na 2018 rok.
Startowało w nich 74 zawodników (w tym 17 zawodniczek) z 6 klubów z województwa świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce drużynowo zajął Rushh Kielce, drugie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a trzecie Ring Busko Zdrój. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Bartosza Gołębiowskiego z Rushha Kielce. Najlepszym technikiem mistrzostw został Andrzej Kołton z KSZO, a najlepszą zawodniczką Martyna Klimek z Rushha Kielce.
Zawodnicy KSZO zdobyli w sumie 9 złotych medali. Sięgnęli po nie: Zuzanna Zgardzińska, Natalia Wrzesień, Martyna Adamus, Jakub Stojek, Dominik Granat, Albert Orzeł, Dawid Zomkowski, Damian Falecki i Andrzej Kołton. 2 miejsca zajęli i tym samym wywalczyli srebrne medale: Angelika Strzelecka, Jan Lipiec, Paweł Łucki, Daniel Surowiec, Michał Kot. 3 lokaty i brązowe krążki padły łupem Emilii Nowakowskiej, Mateusza Połetka i Damiana Kaczorowskiego.
Dwójka naszych pięściarzy, Wiktor Stojek i Olaf Wrzesień stoczyła walki pokazowe. O podsumowanie mistrzostw poprosiliśmy wiceprezesa KSZO ds. boksu, Łukasza Dybca. Oto, co nam powiedział:
-Mistrzostwa okręgu w boksie na 2018 rok możemy uznać za bardzo udane. Trenerzy Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec i Ireneusz Tracz wykonali kawał dobrej roboty. Wszystkim zawodnikom z Ostrowca należą się podziękowania za bardzo dobrą postawę w ringu, ale w szczególności na pochwałę zasługują: młodzik Wiktor Stojek, który jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i przejawia olbrzymi talent pięściarski oraz Paweł Łucki, który pokazał w ringu charakter i wolę walki. Nasi trenerzy wystawili do mistrzostw 27- osobową grupę zawodników. Część z nich nie miała przeciwników i nie walczyła. Mistrzostwa raz jeszcze pokazały, że w Ostrowcu mamy bardzo dużo młodzieży, która mogłaby już startować. Niestety, wiąże się to z dużymi kosztami dla klubu, który musi ponieść koszty badań lekarskich, opłat licencyjnych, które wręcz nadwerężają budżet KSZO. Dlatego startują tylko najlepsi zawodnicy.
Co ciekawe, mistrzostwa okręgu transmitowane były przez Ostrowiecką Telewizję. Na żywo obejrzało je ponad 7 tysięcy kibiców z całego regionu. Pięściarki KSZO za dwa tygodnie wyjeżdżają na mistrzostwa Polski juniorek i seniorek do Grudziądza.
Z kolei nasi juniorzy już za trzy tygodnie będą walczyć w Pułtusku o medale na mistrzostwach Polski.