Wędkował na kruchym lodzie

W dniu 21 lutego 2018 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie napotkali wędkarza, który w przerębli łowił ryby na zamarzniętym zbiorniku wodnym w Janiku.
-To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nigdy nie wiadomo, jak gruba i wytrzymała jest pokrywa lodu. Przebywanie na zamarzniętych zbiornikach wodnych nawet podczas dużego mrozu nie daje pewności bezpieczeństwa. W ciągu dnia temperatura wzrasta, przez co lód traci swoją grubość i strukturę.
W związku z realizacją zadań związanych z działaniami ?Bezpieczne ferie? policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie dokonywali kontroli zbiorników wodnych i dzikich lodowisk.
Kom. Ewa Libuda apeluje: -Zanim wejdziemy na lód pamiętajmy, że poruszanie się po nim może zakończyć się tragicznie. Bezwzględnie należy unikać samodzielnego przebywania na zamarzniętym zbiorniku. Aby uniknąć wypadków w trakcie czynnego zimowego, pamiętajmy aby nie wchodzić na zamarznięte rzeki i jeziora, korzystajmy tyko ze zorganizowanych lodowisk. Warto zawsze poinformować bliskich dokąd i którędy idziemy oraz planowanym czasie powrotu. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy stawach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wędkował na kruchym lodzie

  • 23 lutego 2018 at 09:34
    Permalink

    tacy ekstremalni wyczynowcy jak wędkarze spod lodu czy zimowi himalaiści,powinni obowiązkowo wykupywać dodatkowe ubezpieczenie na wypadek konieczności uruchamiania akcji ratowniczych – dość już sponsorowania, przez podatnika, tych wędkowań na cienkim lodzie czy wspinaczek górskich zimą ; niech ubezpieczyciele ponoszą koszty ratowania życia tych bezmyślnych „bohaterów”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *