Najpiękniejsze okno na świat

Moda na zdobienie okien ulega też pewnego rodzaju ewolucji. Zarówno ilość i jakość używanych tkanin, jak i różnego rodzaju mechanizmy sprawiają, że pojawiające się dekoracje są nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne. Niezwykle popularne stały się rolety rzymskie. To ciekawa alternatywa dla klasycznej firany. Doskonale wyglądają samodzielnie, jak i ze stylowymi zasłonkami.

Jak wygląda roleta rzymska?

Popularność rolet rzymskich polega na połączeniu ciekawego wyglądu oraz bardzo praktycznych cech. Materiał jest opuszczany i podnoszony dzięki sznurkom lub łańcuszkowi, które sterują mechanizmem. Dzięki temu że rolety rzymskie dostosowuje się do wymiarów i kształtu okna, zawsze będą wyglądać perfekcyjnie. Najbardziej dekoracyjny efekt uzyskujemy jednak wtedy, gdy je podniesiemy. Materiał układa się w fałdy i idealnie podkreśla stylistykę całego wnętrza. Warto pamiętać, że szeroki wybór tkanin pozwala w taki sposób zaaranżować przestrzeń, by była ona stylowa, bądź nowoczesna, bądź minimalistyczna. Możemy więc eksperymentować z kolorami, fakturami i wzorami, pamiętając, by tworzyć spójną aranżację całego wnętrza. Rolety dają nam zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjne firany i co najważniejsze pasują do każdego wybranego przez nas stylu.

Stylowe okra w pięknych wnętrzach

Rolety rzymskie to idealne rozwiązania do tradycyjnych wnętrz, jak i tych nowoczesnych. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach oraz w miejscach użyteczności publicznej czy biurach. Modernistyczne przestrzenie świetnie wyglądają, gdy powiesimy w oknach proste rolety rzymskie w neutralnych kolorach. Popularne szarości i biel doskonale natomiast sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach.

Tradycjonaliści mogą sięgać po wzory i faktury, które odzwierciedlają styl wnętrza, charakter innych dodatków czy też mebli. A wybór tkanin jest naprawdę ogromny. Z założenia warto decydować się na cięższe materiały, które będą ładnie się układać, a po praniu zachowają kształt. Ważne są również zastosowane mechanizmy oraz technika uszycia, ponieważ to dzięki nim całość będzie wyglądać atrakcyjnie. Odpowiedni efekt uzyskamy jednak dopiero wtedy, gdy dobierzemy roletę idealnie do okna, a wysokiej klasy wykończenie na długo pozwoli cieszyć się niepowtarzalną dekoracją okna.

Roleta rzymska w doskonały sposób łączy tradycję i nowoczesność, a szeroki wybór mechanizmów i materiałów pozwala dopasować dekorację do charakteru wnętrza. Poza tym roleta pełni również funkcje praktyczne. Te przyciemniające świetnie chronią przed intensywnym słońcem, a te cieńsze zapewniają intymność, nie ograniczając przy tym dziennego światła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *