Wojciech Krasuski ponownie szefem hutniczej „Solidarności? (zdjęcia)

W Zajeździe ?Leśne Kąty? odbyło się XXXII Walne Zebranie Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ ?Solidarność? Celsa Huta Ostrowiec, największej organizacji w regionie, zrzeszającej około 1100 pracowników.
Ponownie szefem hutniczej ?S?, już na trzecią kadencję, został Wojciech Krasuski.

DSC_3637
Kampania wyborcza w okręgach wyborczych trwała od listopada ubiegłego roku.
-W wyborach wzięło udział 62 delegatów i fakt, że otrzymałem 100% poparcia i zostałem wybrany przewodniczącym, to ogromny dla mnie zaszczyt – mówi Wojciech Krasuski. ?Dziękuję za zaufanie i zdaję sobie sprawę, że wciąż dla hutników tematem nr 1 są dysproporcje w płacach. Dlatego chciałbym położyć kres zaniżonym stawkom wynagrodzenia pracowników spółek pracujących na rzecz Celsy, a także zadbać o bezpieczeństwo pracy, zdrowie pracowników i ich godziwe wynagrodzenie. Obecnie trwają rozmowy z zarządem Celsy na temat wzrostu wynagrodzenia i muszę podkreślić, że jestem w tej kwestii pełen optymizmu. Ważne, że umiemy rozmawiać ze sobą i zarząd spółki też to potwierdzi. W wymiarze pozazakładowym ważna jest walka o ulgi rządowe dla takich zakładów energochłonnych, jak Celsa, a także wymuszenie na pracodawcach tworzenia ponadzakładowych układów zbiorowych pracy. Być może powstanie Karta Hutnika. Po wejściu w życie dyrektyw unijnych postulujemy o wsparcie rządu w kwestii pakietu klimatycznego i zmniejszenia opłat za energię, ale okazuje się, że wszystko zależy od Brukseli. Korzystamy z lat prosperity w hutnictwie, ale co będzie, jeśli się ona skończy?

W skład zarządu hutniczego związku zawodowego weszło 34 członków: Andrzej Bielecki, Elżbieta Brzeźnicka, Mariusz Gierczak, Piotr Głowacki, Zygmunt Gorazd, Andrzej Kaczmarski, Jan Kaptur, Edward Kłys, Krzysztof Kolasa, Andrzej Kotowski, Wojciech Krasuski, Damian Krusiński, Paweł Krześniak, Mariusz Kuchniak, Wiesław Kwiatkowski, Artur Lasek, Janusz Lesica, Grzegorz Muller, Mariusz Opala, Zbigniew Opala, Tomasz Osiadło, Mirosław Piechota, Zbigniew Popek, Czesław Rejowski, Arkadiusz Rogalski, Waldemar Sałapa, Kazimierz Skrucha, Jarosław Stec, Wojciech Szczepański, Mirosław Szeloch, Mirosław Szmajda, Łukasz Tomaszewski, Grzegorz Wilczyński, Marek Wójcik.
Delegatami na Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ ?S? zostali: Zygmunt Gorazd, Wojciech Krasuski, Arkadiusz Pękowski, Kazimierz Skrucha, Mirosław Szeloch i Łukasz Tomaszewski, zaś delegatami na Walne Zebranie Regionu Świętokrzyskiego NSZZ ?S?: Mariusz Gierczak, Wojciech Krasuski, Wiesław Kwiatkowski, Arkadiusz Pękowski, Arkadiusz Rogalski, Kazimierz Skrucha i Marek Wójcik. Z kolei w komisji rewizyjnej hutniczej ?Solidarności? będą pracowali: Damian Jary, Paweł Łącki, Dorota Marczewska, Arkadiusz Pękowski i Grzegorz Tomczyk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *