Oszust udawał policjanta

W dniu 28 lutego 2018 r., przed godz. 15, na stacjonarny telefon 71- letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka.
-Poinformowała seniorkę, że jej syn miał wypadek drogowy i na tzw. ?załatwienie sprawy? potrzebne są pieniądze ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer   prasowy   KPP   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim.   Pokrzywdzona uwierzyła w opowieść oszustki i wypłaciła z banku pieniądze w kwocie 15.000 zł. Kasjerka z banku zorientowała się, że jej klientka może paść ofiarą oszustwa i skontaktowała się z jej synem. Mężczyzna szybko zareagował i do oszustwa na szczęście nie doszło.
Policjanci po raz kolejny apelują do seniorów o rozwagę i ostrożność. Człowiek   podający   się   np.   za   policjanta   poleca   wypłacić   z   konta pieniądze w jak najwyższej kwocie, a następnie przekazać mu je w celu załatwienia sprawy krewnego, który spowodował wypadek drogowy i dzięki temu ma uniknąć odpowiedzialności.
Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy. Oszuści w sposób bezwzględny wykorzystują zaufanie, chęć pomocy, litość i dobre serce starszych osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *