Albert Orzeł mistrzem Polski! Wielki sukces pięściarza KSZO!

Jako niezwykle interesujący zapowiadaliśmy start pięściarzy KSZO w Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozgrywano w Ciechocinku. Nie pomyliliśmy się? Zadbał o to przede wszystkim Albert Orzeł, który wywalczył w kategorii wagowej do 60 kg złoty medal.
DSC_5477Albert pokazał w mistrzostwach prawdziwą klasę. W eliminacjach pokonał 5:0 Damiana Małka ze Stali Stalowa Wola. W ćwierćfinałowej walce zwyciężył stosunkiem głosów 4:1 Wiktora Hładko z KB Champion Włocławek. W półfinale okazał się aktywniejszym i bardziej precyzyjnym pięściarzem od Jakuba Szydełki z Imperium Boxing Club Wałbrzych. Ten pojedynek zawodnik KSZO również rozstrzygnął na swoją korzyść stosunkiem głosów 4:1. Zarówno ćwierćfinałowy, jak i półfinałowy rywal Alberta postawili  twarde warunki walki. W półfinale nasz zawodnik zaboksował bez zbytniego ryzyka. Spokojnie punktował przeciwnika i choć werdykt nie był jednogłośny, to Albert w pełni kontrolował przebieg tej walki.

DSC_5576Albert Orzeł, mistrz Polski juniorów w wadze do 60 kg: -Chciałem przede wszystkim zdobyć medal, bo ostatnie mistrzostwa kończyłem z faworytami na walkach ćwierćfinałowych. Marzeniem było dojście do finału, które w efekcie się spełniło. Z trenerami ustaliliśmy odpowiednią taktykę walki finałowej, a na dodatek  przewidzieliśmy, jak będzie walczył rywal. Taktyka wypaliła, a ja jestem złotym medalistą! Jestem przeszczęśliwy!

W finale Albert zmierzył się z Mikołajem Mańką z klubu Sporty Walki Gostyń. Wygrał stosunkiem głosów 4:1, choć sędzia, który wytypował wygraną Mańki, musiał być chyba? niewidomy. O pół głowy wyższy od przeciwnika świetnie walczył na dystans, operując ciosami prostymi. Co jakiś czas doskakiwał do rywala i stwarzał sobie przewagę seryjnie wyprowadzanymi ciosami. Był taki moment w II rundzie, że rywal był bliski zaliczenia desek. W III starciu Albert nie unikał wymian, w których zadawał więcej ciosów, ale walczył również jak profesjonalista, w pełni kontrolując pojedynek i nawet na ułamek sekundy nie odbierając sobie jakichkolwiek szans na złoto ryzykownymi decyzjami.

DSC_5490

Musimy przyznać, że wywarł na nas spore wrażenie, bo Albert dał czytelny przekaz, że pięściarska kariera jest przed nim usłana różami. Albert, to inteligentny pięściarz, wiedzący, co chce osiągnąć. Swój sportowy rozwój oparł na metodycznych rozwiązaniach. Współpracuje na co dzień z dietetykiem i fizjoterapeutą. Nic dziwnego, że mimo iż waży 60 kg wygląda, jak prawdziwy gladiator.

Medal wywalczony przez Alberta, to wielki sukces. Nasz młody pięściarz rozwija się iście podręcznikowo, w czym duża zasługa trójki naszych szkoleniowców ? Eugeniusza Ciocha, Wojciecha Surowca i Ireneusza Tracza. Przypomnijmy tylko, że w 2014 roku popularny ?Orzełek? został mistrzem Polski młodzików i po to, by sięgnąć po kolejny laur w wieku juniora musiał swoje wystać w kolejce, będąc w latach ubiegłych ćwierćfinalistą mistrzostw. W ubiegłym roku z mistrzem Polski przegrał 2:3, a werdykt był mocno kontrowersyjny.

DSC_5554
-Albert świetnie zrealizował założenia taktyczne walki ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ?Był świetnie przygotowany do zawodów, a w ringu potwierdził to pewnością siebie. Złoto zdobył zasłużenie. Był bez wątpienia najlepszym pięściarzem swojej kategorii wagowej. Cieszę się, że przede wszystkim złotym medalem Alberta, ale także i ćwierćfinałem Dawida Zomkowskiego znów nasz klub potwierdził przynależność do ogólnopolskiej czołówki. Dawid też osiągnął sukces. Jest pierwszy rok juniorem, a przegrał z późniejszym mistrzem Polski.
Jak wypadli inni pięściarze KSZO na mistrzowskiej imprezie? Oprócz Alberta, trenerzy Wojciech Surowiec i Ireneusz Tracz na zawody zabrali również: Dominika Granata (49 kg), Michała Kota (69 kg), Dawida Zomkowskiego (75 kg) i Kacpra Michtę (+91 kg). Po zwycięskiej, punktowanej 4:1, walce z Hubertem Zaporskim z CKB Potężnie Ciechocinek, Dawid Zomkowski awansował do ćwierćfinału mistrzostw. Spotkał się w nim z Patrykiem Korcem z ASB Hetman Zamość. Niestety, nie udało się mu się zakwalifi kować do strefy medalowej. Przegrał bowiem tę walkę przez RSC w III rundzie.
W pierwszym i drugim dniu zawodów w walkach eliminacyjnych nasz najlżejszy pięściarz Dominik Granat uległ przez RSC w II rundzie Jakubowi Buczkowi z TSC Czarni Góral Żywiec, a najcięższy z ostrowczan Kacper Michta przegrał przez RSC w I starciu z Adrianem Karasiem z Global Boxing Tarnów. Taki sam los spotkał Michała Kota, który uległ przez RSC w I rundzie Piotrowi Jędrzejewskiemu z KS PACO Lublin.
W sekcji pięściarskiej KSZO ani myślą długo fetować wielkiego tryumfu Alberta Orła. Już niebawem bowiem rozpoczną się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a przede wszystkim zaplanowane w dniach od 22 do 27 kwietnia Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Albert Orzeł mistrzem Polski! Wielki sukces pięściarza KSZO!

  • 06/03/2018 at 00:09
    Permalink

    gratuluje zlotego medalu i zycze tego samego jako senior a z czasem jako zawodowy zawodniek…wytrwalosci i wygranych zycze

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *