Chemik za mocny!

Liga Siatkówki Kobiet. *Chemik Police – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:14, 25:21).

Chemik: Bełcik 2, Mędrzyk 14, Busa 9, Veljković 4, Simeonowa 9, Smarzek 16, Krzos (libero) oraz Gajgał-Anioł 1, Mirković. Trener: Marcello Abbondanza.

KSZO: Miros 3, Skrzypkowska 6, Stroiwąs 7, Łyszkiewicz 10, Gryka 1, Wojtowicz, Pawliukowska (libero) oraz Biedziak, Soter 8, Szałankiewicz, Wańczyk, Markiewicz (libero). Trener: Adam Grabowski.

MVP: Natalia Mędrzyk.

Sędziowali: Damian Lic – Grzegorz Janusz.
Widzów: 480.

Nasz zespół starał się nawiązywać w miarę równorzędną grę. Mistrzynie Polski jednak w najbardziej odpowiednim dla siebie momencie tak ustawiały grę, że zwycięsko kończyły poszczególne odsłony meczu.
O tym, że podopieczne trenera Adama Grabowskiego starały się nawiązać walkę niech świadczy chociażby fakt, że w I secie prowadziły 2:0, a później remisowały 13:13 i 18:18 i przegrywały tylko 20:21. Z kolei w II secie było 9:9. Natomiast w III partii mimo, iż KSZO przegrywał 2:7, 9:12 i 17:19, to był w stanie doprowadzić do remisu 19:19.
Chemik górował przede wszystkim w grze na siatce. Zdobył atakiem 44 pkt. przy 30 pkt. KSZO. Chemik zdobył także więcej punktów blokiem – 8 przy 4 pkt. ostrowczanek. Co ciekawe, obie drużyny posłały tyle samo, bo po 3, asów serwisowych i popełniły zbliżoną liczbę błędów: KSZO 20, a Chemik 19.

Następny mecz, z Budowlanymi Toruń, nasze panie rozegrają w hali przy ul. Świętokrzyskiej w piątek, 16 marca o godz. 18.

imgb4951_1520455204_5204

6 thoughts on “Chemik za mocny!

• 07/03/2018 at 20:28

Nad końcówkami trzeba popracować. Brawo dla Pauliny wreszcie zagrała mecz na swoje możliwości

• 07/03/2018 at 20:45

Zły tytuł „chemik za mocny” NIE -po raz kolejny tracimy piłki w sposób przedziwny jak mogą tak doświadczone zawodniczki tracić 8 piłek z rzędu? tak jak to było w 2 secie. I końcówka setu 3!!!!!!!!!!!!
    Nie ma w Ostrowcu osoby decydującej która by nad tym całym bałaganem ZAPANOWAŁA.
    Jak już mamy tą drużynę grającą na najwyższym szczeblu w kraju to czyńmy to tak żeby wstydu nie przynosić naszemu miastu. Albo robić coś porządnie albo wcale. Cierpliwość kibiców wisi na bardzo cienkim włosku!!!

• 07/03/2018 at 21:04

Jak z Budowlanymi nie wygramy to już jest koniec.

• 07/03/2018 at 21:55

no przeciez nie wygraja ……
    Ale jak ma byc dobrze jak działacze są zmuszeni dziekowac komukolwiek kto chce tu grac lub robic za Trenera
    I co ma mu ultimatum dac ? Mysle ze nastepnego dnia go juz tu nie bedzie Chore to wsystko

• 08/03/2018 at 07:26

Nie no z budowlanymi to wygrają. A lepszego od Grabowskiego nie było. Parkitny wywalczył awans do Oren Ligi i za to trzeba mu dziękować. Mamy dobry zespół tylko jakoś sił brakuje w końcówkach. Zowodniczkom należy płacić regularnie a nie tylko pół pensji bo myślę, że i to odbiera się na grze

• 08/03/2018 at 19:02

Zdecydowanie – Zawodniczkom i Trenerowi nalezy placic regularnie Za dobre wyniki nalezy nagradzac premią. Takie to proste …………..