Dzień Kobiet, Dzień Kobiet… (relacje, zdjęcia)

Na zdrowie dla Pań!

Niezwykły wieczór z okazji Dnia Kobiet, zorganizowała dla słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku męska część seniorów.

Już po raz trzeci z inicjatywy Andrzeja Bartczaka, który zaprosił do współpracy: Marka Szczepańskiego, Tadeusza Morawskiego, Romana Redlicha i Waldemara Sołtysa w auli WSBiP odbyło się artystyczne widowisko dla Pań. Nie zabrakło życzeń, piosenek o kobietach i dla kobiet, występu kabaretu UTW pod kierownictwem Ewy Bałazy oraz kwiatów i słodkości.

Słuchaczki odebrały życzenia od prezydenta Jarosława Górczyńskiego, kanclerza WSBiP, Józefa Tyburczego oraz honorowego prezesa UTW, Józefa Pazderskiego, składane na ręce prezes Stowarzyszenia UTW, Matyldy Niewójt. Wyjątkowe słowa panowie skierowali do Wiesławy Żurek, najstarszej słuchaczki UTW, która uczęszcza na zajęcia od 2006 r. Pani Wiesława ma 88 lat. Cieszy się dobrym zdrowiem, a zajęcia na uniwersytecie sprawiają jej wiele radości. Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie znanych piosenek.

P1280989P1280993P1280995P1290018P1290030P1290036P1290044

 

 

 

 


 

 

 

Życzenia dla Pań

P1290163O mieszkankach osiedla Spółdzielców (dawnego XXV -lecia PRL -u), pamiętała rada osiedla, zapraszając je na wieczór integracyjny. Wszystkie panie powitali w imieniu organizatorów przewodniczący Aron Pietruszka i Karol Wójcik. O część artystyczną wieczoru zadbały uczennice Katolickiego Liceum im. ks. inf. M. Popiela, Wiktoria Wójcik i Gabriela Górniak, prezentując tematyczne utwory muzyczne. Nie zabrakło życzeń i słodkiego poczęstunku.


Panie świętowały!

Jak co roku do wspólnych obchodów Dnia Kobiet, panie z Ludwikowa, zaprosiła rada osiedlowa. Impreza odbyła się w gościnnych murach PSP Nr 3. Wszystkich gości, wśród których były: przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda -Dudek i dyrektor Przedszkola Nr 5, Jolanta Jezruzal,  powitali przewodniczący samorządu osiedlowego, Roman Wieczorek oraz dyrektor szkoły Mariusz Szczerbiński. Z niezwykłym, okolicznościowym  programem wystąpiły dzieci z sąsiedniego Przedszkola Nr 5 oraz uczniowie czwartych klas PSP Nr 3. Panie z radością wysłuchały wierszy i piosenek dedykowanych kobietom oraz podziwiały umiejętności taneczne młodych artystów. Nie zabrakło życzeń i słodkości. Montaż słowno muzyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem: Kingi Kamińskiej, Karoliny Kamińskiej -Grąbki, Małgorzaty Łojek i Wojciecha  Rynio z PSP Nr 3 oraz Anny Skiby, Pauliny Malkiewicz i Mileny Makuch z Przedszkola Nr 5.

P1290135P1290136P1290148P1290153P1290160

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *