Szczypiorniści „na wakacjach?

Tak się ułożył kalendarz rozgrywek w I lidze piłki ręcznej, że szczypiorniści KSZO niespodziewanie mają dłuższą przerwę w rozgrywkach. Owszem, mieli w sobotę grać w Legnicy, ale mecz przełożono na 29 marca, bo grupa młodszych zawodników rywalizuje w półfinałach mistrzostw Polski. Z kolei mecz zaplanowany na najbliższy weekend mecz z Czuwajem podopieczni trenerów Mariusza Jurasika i Tomasza Radowieckiego już przed tygodniem w spotkaniu rozegranym awansem rozstrzygnęli na swoją korzyść. Teraz więc musimy czekać aż do 18 marca, kiedy KSZO wyjedzie na mecz do Wielunia i 25 marca, kiedy będzie podejmował radomski Uniwersytet.
Po ostatnim meczu z Czuwajem Przemyśl w zespole są wyraźnie lepsze nastroje. Drużyna odbiła się do grupy zespołów zagrożonych degradacją, choć jak się dowiedzieliśmy po wycofaniu się z rozgrywek zespołu z Oławy do II ligi spadnie Tylka jedna drużyna. Nie oznacza to, że rozgrywki będą mniej ciekawe, bo i walka na górze i na dole tabeli była i wciąż jest emocjonująca. Miejmy też nadzieję na to, że nasz zespół bez przystawiania przysłowiowego noża do szyi i bez zbytniej presji wyniku zaprezentuje, już w najsilniejszym składzie, pełnię wciąż drzemiącego w nim potencjału.
Przerwa w rozgrywkach, to dla KSZO doskonała okazja, by borykający się z kontuzjami zawodnicy wreszcie mogli dojść do pełni zdrowia i przydatności na parkiecie. Liczymy, że szybko do optymalnej formy powrócą kapitan Maciej Jeżyna, a także Bartosz Kogutowicz i Daniel Goliszewski, który zmagał się z naciągniętymi wiązadłami pobocznymi krzyżowymi.
Nasza drużyna ma przerwę, ale nie w treningach. W ostatnim meczu z Czuwajem świetnie realizowany był właśnie wypracowany na żmudnych zajęciach wariant gry 7×6 z wycofanym bramkarzem i dwoma kołowymi. Skuteczność gry w takim ustawieniu przyniosła nam jakże cenne zwycięstwo.
Tymczasem nie próżnowali inni pierwszoligowcy. W najbardziej elektryzującym meczu na szczycie Olimpia Piekary Śląskie pokonała SPR Tarnów, który z takim samym dorobkiem punktowym przewodzi ligowej tabeli.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Szczypiorniści „na wakacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *