Unijne miliony dla Częstocic

Z 33 mln złotych, przeznaczonych na rewitalizację miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, większość pieniędzy trafi do dzielnicy Częstocice.
Z tak dobrymi wiadomościami przyjechała, w piątek, na zebranie Samorządowej Rady Osiedla, Marzena Dębniak – wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Unijne miliony pójdą na rewitalizację dawnej osady fabrycznej Cukrowni ?Częstocice?. Zostaną wyremontowane bloki mieszkalne przy ul. Osadowej, powstanie nowa infrastruktura osiedlowa i co budzi największe zainteresowanie także w innych osiedlach, powstanie nowoczesna strefa rekreacyjno -sportowa. W ciszy, wśród zielni będzie można odpocząć na ławkach, jak również aktywnie spędzić czas, mając do dyspozycji urządzenia siłowni na powietrzu, boiska, alejki i ścieżki do biegania oraz spacerowania, miejsce do grillowania itp.
Zebranie w Częstocicach, podobnie jak w innych osiedlach w dolnej części miasta, było merytoryczne i konkretne, a to za sprawą pani wiceprezydent, która doskonale orientuje się we wszystkich problemach lokalnej społeczności. Przyznała, że uprawia nordic walking. Z popularnymi kijkami przeszła wszystkie ulice i zna dobrze osiedlową infrastrukturę.
Prezydent zachęcała mieszkańców, by w ramach budżetu obywatelskiego spróbowali uporządkować i zagospodarować teren stawów. Tam również może powstać atrakcyjne miejsce do wypoczynku, spacerów, sportów wodnych.

unijne
Mieszkańcy dopominają się także o budowę nawierzchni ul. Górnej, która rozpoczęła się jeszcze w latach 80. poprzedniego wieku. Wiceprezydent podkreślała, że jest już gotowy projekt techniczny tego zadania, ale gmina nie ma 1,2 mln zł na budowę ulicy, przy której znajduje się kilkanaście posesji. Przesuwany jest także remont mostu na Modle, prawdopodobnie też z braku środków. Starostwo ma w planach jeszcze ważniejszą inwestycję, a mianowicie remont mostu na Kamiennej w ul. Żeromskiego.
W tym roku ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach: Dąbrówki, Sadowa i Poprzeczna, a mieszkańcy już proszą, by wykonawca odbudował należycie nawierzchnię tych ulic. Na odbudowę nawierzchni i uporządkowanie infrastruktury kanalizacyjnej liczą też mieszkańcy ul. Paulinowskiej i Bocznej. Inwestycja ta ma się niebawem rozpocząć.
Artur Zawadzki, przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla ?Częstocice? nie ukrywa, że czeka na odpowiedź na wnioski, jakie rada przekazała Starostwu Powiatowemu, dotyczące m.in. modernizacji nawierzchni ul. Chmielowskiej i odcinka ul. Świętokrzyskiej wraz z zatoką autobusową na wysokości stawu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *