Marta Kaczmarczyk wśród mistrzów ortografii

Marta Kaczmarczyk, uczennica humanistyczno-lingwistycznej klasy  w Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. Joachima Chreptowicza, zajęła 2 miejsce w województwie świętokrzyskim w XXII Konkursie Ortograficznym.
Eliminacje dla najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa odbyły się 5 marca w ramach Tygodnia Języka Polskiego w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Wśród czterdziestu uczestników reprezentujących dwanaście szkół świętokrzyskich  znalazły się jeszcze dwie uczennice ostrowieckiego ?Chreptowicza?, Maja Wąs z klasy biologiczno-chemicznej i Paulina Stodulska z klasy matematyczno-geograficznej.  Wszystkie uczennice LO Nr II godnie reprezentowały nie tylko swoje liceum, ale i swoje miasto, ponieważ ?Chreptowicz? był jedyną ostrowiecką szkołą, której uczniowie podjęli wyzwanie zmierzenia się z ortograficzno-interpunkcyjnymi pułapkami.
Tegoroczny tekst dyktanda, tematycznie związany ze zbliżającą się 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości, należał do wyjątkowo trudnych.   Mimo to uczennice ?Chreptowicza? uzyskały satysfakcjonujący  wynik, a Marta Kaczmarczyk stanęła na podium. Gratulujemy!

IMG_7305

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *