Ćmielów zyska na modernizacji kolei

PKP PLK ma w planach modernizację linii kolejowej nr 25 Skarżysko – Sandomierz.
W ramach tej inwestycji w Ćmielowie zostanie wybudowany nowy przejazd i sygnalizacja świetlna.
Inwestycję tę udało się wprowadzić w projekt modernizacji linii na wniosek mieszkańców miasta. W projekcie jest montaż sygnalizacji świetlnej w ciągu ulicy Zamkowej. Zostanie wybudowany nowy przejazd kolejowy w okolicach dawnego dworca wraz z łącznikiem ulicy Kolejowej i placem kolejowym. Przejazd w ulicy Legionów zostanie zlikwidowany. W miejscu tym zostanie zrobione przejście dla pieszych.
Jak podkreśla burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, zadanie to jest istotne dla mieszkańców ulicy Kolejowej i właścicieli fi rm tam ulokowanych. Chodzi także o bezpieczeństwo. Przejazd w ulicy Legionów jest usytuowany na wzniesieniu. Widoczność jest tam ograniczona. Niektórzy skracali sobie drogę i przechodzili przez tory na wysokości dawnego dworca PKP. Inwestycja ma być współfinansowana przez gminę.
-Prowadzimy także rozmowę odnośnie budowy drugiego odcinka drogi- ulicy Sandomierskiej, do nowego przejazdu – mówi J. Kuśmierz. Umożliwi to jeszcze lepsze włączenie się do ruchu. Gmina do tej inwestycji mogłaby dołożyć 50 proc. kosztów.
Modernizacja linii kolejowej nr 25 Skarżysko -Sandomierz będzie realizowana ze środków unijnych. Do końca 2018 r. ma zostać zrobiony projekt techniczny inwestycji. Prace ruszą w 2019 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *