Monitoring lub aktywne przejścia w ramach nowej odsłony Budżetu Obywatelskiego?

W dniu 9 marca br. upłynął termin naboru wniosków z propozycjami zadań publicznych do realizacji w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego.
Dziś wiadomo, że ostatecznie złożono 23 wnioski, w tym 18 dotyczących inwestycji i remontów oraz 5 z zakresu zadań pozostałych. Łączna wartość złożonych propozycji opiewa na kwotę 2.256.547,04 zł, z czego 1.983.017,04 zł na projekty inwestycyjne i remontowe, a 273.530 zł na pozostałe projekty.
Wśród proponowanych zadań inwestycyjno ? remontowych znalazły się m.in. monitoring przestrzeni publicznej Osiedla Ogrody i Złotej Jesieni, powracająca po raz drugi modernizacja infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych, Zakup kompletnej instalacji centralnego ogrzewania oraz montaż CCW dla bloku Polna 3A czy propozycja ?Bezpieczny pieszy? skupiająca się na utworzeniu aktywnych przejść na ulicach: Jana Pawła II, Polna, czy Sienkiewicza. Oczywiście najwięcej propozycji dotyczy utworzenia otwartych stref aktywności.
Z kolei ?Polak Węgier dwa bratanki czyli tydzień kultury węgierskiej? to jedna z propozycji zgłoszonych w ramach zadań innych. Obecnie, zgodnie z zapisami Regulaminu Budżetu Obywatelskiego, projekty podlegają weryfikacji. Ostateczna lista projektów, które zostaną poddane konsultacjom społecznym, zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta do 23 kwietnia br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *