Wstępne ustalenia śledztwa w sprawie poniedziałkowej tragedii w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prokuratura   Rejonowa   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim   prowadzi   śledztwo   w sprawie   poniedziałkowej   śmierci   39-letniej   kobiety   i   jej   10-letniego   syna   w mieszkaniu na Os. Rosochy w tym mieście.
Daniel   |Prokopowicz,   rzecznik   prasowy   Prokuratury   Okręgowej   w   Kielcach, informuje, że ostrowiecka Policja została zawiadomiona o zdarzeniu około godziny 13.50 w dniu 19.03.2018 r. Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawiło się dwoje prokuratorów, którzy wraz z funkcjonariuszami miejscowej KPP oraz biegłym lekarzem wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. W toku tych czynności zabezpieczono ślady i rzeczy mogące mieć znaczenie dla sprawy, tj. takie, które mogą być pomocne do ustalenia przebiegu zdarzenia. Dokonano też przesłuchań pierwszych świadków.
W dniu 21 marca wykonano sekcję zwłok chłopca, a następnego dnia jego matki. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że na ciele dziecka ujawniono liczne obrażenia, jednak przyczyną jego śmierci było zadzierzgnięcie. Natomiast na ciele kobiety ujawniono bruzdę wisielczą i delikatne obrażenia zewnętrzne, a przyczyną jej zgonu było powieszenie.
Jak ustalono, w dniu zdarzenia 42-letni mężczyzna około godziny 7.30 wyjechał do pracy, a w domu pozostali jego żona i syn. Prawdopodobnie w godzinach porannych, już po wyjściu z mieszkania 42-latka, doszło do tragedii ? dotychczasowe ustalenia wskazują, że najbardziej prawdopodobna jest wersja, że kobieta najpierw pozbawiła życia syna, a następnie sama popełniła samobójstwo. Ciała syna i żony 42-letni mężczyzna odnalazł około godziny 13.30, gdy wrócił z pracy. Mieszkanie było wówczas zamknięte. Już w pierwszych godzinach śledztwa potwierdzono, gdzie w czasie zdarzenia przebywał 42-latek. Został on przesłuchany w charakterze świadka w dniu 22.03.2018 r. ? wcześniejsze przesłuchanie nie było możliwe z uwagi na jego stan psychofizyczny.
W toku śledztwa pozostało jeszcze do wykonania wiele czynności dowodowych, które mają doprowadzić do szczegółowego wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej tragedii, w szczególności zachodzi konieczność uzyskania opinii biegłych z badań zabezpieczonych śladów, czy ostatecznych wyników sekcji zwłok. Niemniej jednak obecnie za najbardziej prawdopodobną przyjąć należy przedstawioną wyżej wersję. Nie oznacza to, iż wyeliminowano inne wersje przebiegu zdarzeń ? dopiero zebranie kompletnego   materiału   dowodowego   pozwoli   na   jednoznaczne   ustalenia   w   tym zakresie. Na chwilę obecną dla dobra śledztwa nie możemy ujawnić więcej szczegółów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *