Dom cenny jak… obraz Leonarda Da Vinci

W 1958 roku obraz Leonarda Da Vinci „Zbawiciel Świata” trafił na aukcję i został wyceniony na… 45 funtów. Dopiero po kolejnej ekspertyzie okazało się, że to dzieło samego Mistrza. Wartość obrazu momentalnie wzrosła do ponad 120 milionów funtów! Choć rzadko posiadamy w swoich domach dzieła warte miliony, to z pewnością mamy w nich przedmioty, które warto zabezpieczyć.

11_KATARZYNA BĄK _zdj O tym, jakie nowoczesne rozwiązania ubezpieczeniowe dla naszego domu są teraz dostępne na rynku, porozmawialiśmy z Katarzyną Bąk, agentem Warty.

Weźmy za przykład kino domowe. Kto z nas nie lubi zrelaksować się przy dobrym filmie, czy serialu? Niektórzy potrafią wydać na zakup sprzętu naprawdę duże pieniądze, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, co ma zagwarantować niesamowite wrażenia w trakcie takich seansów. Telewizor, czy system audio narażone są na wiele niespodziewanych sytuacji. I nie chodzi tylko o najgorszy z możliwych scenariuszy, czyli kradzież lub pożar, ale zwykłe uszkodzenia, które wymagają często kosztownych napraw. Jedną z przyczyn niespodziewanych awarii może być przepięcie.

Aż 90% szkód wyrządzonych przez piorun to tzw. szkody przepięciowe – wyjaśnia Katarzyna Bąk.  Co ważne – piorun nie musi trafić bezpośrednio w dom. Wystarczy że wyładowanie nastąpi w okolicy, aby w jednej chwili stracić telewizor, komputer, kuchenkę indukcyjną czy lodówkę. Jeżeli wykupimy ubezpieczenie mieszkaniowe uwzględniające przepięcia, to koszty naprawy lub zakupu nowego sprzętu pokryje ubezpieczyciel. Taką opcję uwzględnia np. ubezpieczenie Warta Dom Komfort.

warta_logo_podstawowy_CMYK

Modnie i bezpiecznie

Nasze domy są też coraz bardziej nowoczesne. Elektronika i drogie gadżety to już nie wszystko, co może okazać się wartościowe, a co za tym idzie, drogie w naprawie. Podążając za trendami, inwestujemy wiele pieniędzy w remonty, by nasze wnętrza były dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Dziś modne są jasne przestrzenie, zaprojektowane z wykorzystaniem przeszkleń.

Szklane balustrady, płyty kuchenne, czy cenna ceramika łazienkowa, tak jak wszystkie produkty ze szkła, są wrażliwe na stłuczenia. Nowoczesne ubezpieczenia stale się zmieniają i tak jak my podążają za trendami. Wspomniana polisa Warty jest tego przykładem i zabezpiecza większość szklanych przedmiotów w razie ich uszkodzenia.

Bez tytułu

Ochrona również poza domem

Dom czy mieszkanie to nie tylko ściany, starannie wykończone wnętrze i zgromadzone przedmioty. To ludzie, ich aktywności oraz troski. Nowoczesne polisy chronią nie tylko nasz drogi sprzęt, ale też życie mieszkańców w domu i poza nim.

– Zaczyna się sezon rowerowy. Przejażdżka może się skończyć wypadkiem – przyda się wtedy pomoc na miejscu i pieniądze na naprawę roweru. Między innymi taką ochronę zapewni nam właśnie Warta Dom Komfort. Mało która oferta jest tak wielowymiarowa – zapewnia Katarzyna Bąk.

Więcej o polisie na: www.dom360warta.pl.

Zabezpiecz swoje mieszkanie i swoich bliskich już dziś!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *