Mistrzostwa pod dyktando młodych pływaków KSZO

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbyły się zawody I rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat w pływaniu. Zawody organizowane były dla zawodników zrzeszonych w klubach okręgu świętokrzyskim i podkarpackim.
KSZO reprezentowany był przez 24 podopiecznych trenerów Mariusza Firmantego i Marcina Pilińskiego. Nasz klub rywalizował z Wodnikiem Radom, Motylem Stalowa Wola, Ikarem Mielec, Sokołem Rzeszów, Barakudą Starachowice, Bobrami Dębica, Foką Sandomierz, Gryfem Dębica, Delfinem Tarnobrzeg, CSTR Strzyżów, Fregatą Kolbuszowa, Unią Busko Zdrój, Wodnikiem Krosno, Koroną – Swim Kielce i Delfinem Połaniec.

DMM_01
Młodzi pływacy KSZO zdobyli w sumie 29 medali: 12 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęli 1 miejsce.
Wśród dziewcząt 12-letnich najlepszy wynik uzyskała Szafrańska Malwina (1680 pkt.), druga była Kamińska Zuzanna (1394 pkt.) a na trzecim miejscu sklasyfikowana została Manducka Anna (1393 pkt.), wśród zawodniczek trzynastoletnich najlepsza była Adrianna Petrykowska (1962 pkt.) a wśród zawodników trzynastoletnich Bartosz Michta (1796 pkt.).
W drużynowej rywalizacji 12-latków KSZO uplasował się na 1 pozycji, gromadząc 9672 pkt. Na drugiej pozycji zawody ukończył Wodnik Radom ? 8181 pkt., a na trzeciej Motyl Stalowa Wola ? 7780 pkt.
W klasyfikacji 13-latków również KSZO zajął 1 miejsce z 11709 pkt. na koncie, wyprzedzając Koronę-Swim Kielce (10472 pkt.) i Sokół Rzeszów (9956 pkt.)
Ostateczne wyniki zawodów i miejsca naszych młodych pływaków poznamy w ciągu najbliższych tygodni po zsumowaniu wyników ze wszystkich ośrodków.
II runda zawodów 13- latków rozegrana będzie na Pływalni Rawszczyzna w dniach od 9 do 10 czerwca. Ostrowiec będzie wówczas jedną z trzech lokalizacji zawodów centralnych – najważniejszych dla tego rocznika zawodników w tym sezonie. Podopieczni trenera Mariusza Firmantego w ubiegłym roku jako 12- latkowie uplasowali się na 18 miejscu w Polsce w grupie ponad 190 sklasyfikowanych klubów). Czy w tym uzyskują wyższą lokatę? Przekonamy się za kilka miesięcy.
KSZO w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików reprezentowali: Malwina Szafrańska, Zofia Sadłos, Małgorzata, Adrianna Petrykowska, Magdalena Misiura, Anna Menducka, Alicja Sulik, Gabriela Górniak, Maja Bielecka, Wiktoria Pomykała, Marta Karwacka, Natalia Walczyk, Pola Strzelecka, Zuzanna Kamińska, Jakub Kotwica, Jan Błasiak, Bartosz Michta, Oskar Karaś, Mikołaj Mazan, Wiktor Staniszewski, Miłosz Gunia, Michał Kesler,  Eryk Sojda, Kajetan Radkiewicz.