Brawo ostrowiecki TWIST! Nasi tancerze jadą na mistrzostwa świata w tańcach karaibskich (zdjęcia)

 Przez dwa dni, w hali MOSiR w Lublinie, prawie tysiąc tancerzy prezentowało swoje umiejętności nie tylko przed wymagającym jury, ale też lubelską publicznością.
To było jedno z najważniejszych wydarzeń w roku dla ostrowieckiego Studia Tańca TWIST i jego podopiecznych. Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par są jednocześnie przepustką do mistrzostw Europy i świata w takich stylach tańca, jak Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Tango i Discofox.  Najmłodszy uczestnik mistrzostw miał sześć, a najstarszy ponad 60 lat. Wyczyny taneczne oceniało jury, składające się z certyfikowanych sędziów Polskiej Federacji Tańca oraz Polskiego Związku Tańca Freestyle.

28336965_225689484644164_327079570314122909_o
Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało 26 tancerzy ze Studia Tańca TWIST w aż czterech kategoriach wiekow ych. Ciężka praca naszych tancerzy przyniosła wysokiej jakości prezentacje, które sprostały wysokiemu poziomowi mistrzostw i  zajęły wysokie miejsca finałowe, a nawet na podium!
Grupa Los MUJEROSAS, to grupa, która w zeszłym roku zgarnęła już 2 złote tytuły w kategorii Caribbean Show Grupy powyżej 31 lat. W tym roku ta sama grupa obroniła w wielkim stylu swój sukces choreografią ?GRA?. Warto dodać, że dopiero od tego roku w skład kobiecej grupy wszedł mężczyzna, dla którego było to nie lada wyzwanie sprostać choreografii i aż pięciu kobietom. W skład grupy bowiem wchodzą cztery panie: Katarzyna Pieczaba, Aldona Janczyk, Małgorzata Kałuża oraz Irena Senderek, a nad treningami czuwa kolejna kobieta, trenerka Agnieszka Fornalska. Ciężka praca zaowocowała bezbłędnym, poruszającym publiczność występem oraz tytułem mistrza Polski.

DSC07625
Grupa Shake & Flow Dance Team, to weterani tego rodzaju turniejów, którzy na koncie mają już wiele złotych, srebrnych i brązowych pucharów, które można podziwiać w gablotach Studia Tańca TWIST. W tym roku po raz pierwszy w skład reprezentacji weszła grupa juniorów, która powtórzyła pierwszy sukces tej grupy. Na pierwszych mistrzostwach Polski w 2015 roku dla Shake&Flow Dance Team, które startowało w choreografii SYNCHRO DANCE, zdobycie Mistrzostwa Polski w tej kategorii było olbrzymim sukcesem. Teraz grupa JUNIOR idzie w ślady starszych koleżanek i może się pochwalić tym samym tytułem ? Mistrzostwo Polski SYNCHRO DANCE Formacje JUNIOR (12 -15 lat). W skład grupy wchodzą: Hanna Cichoń, Nikola Dunal, Wiktoria Tomczyk, Oliwia Podkowa, Oliwia Rak, Paulina Górniak, Marta Petruczynik, Julia Petruczynik, Wiktoria Nowak i Nina Zwierzyk.

DSC07174
Natomiast grupa dorosła w tym roku zdobyła o wiele więcej tytułów i wysokich miejsc swoimi prezentacjami, m.in. wicemistrzostwo Polski w kategorii Caribbean Show Grupy powyżej 16 lat w choreografii ?Harlequin Circus? w składzie: Zuzanna Waliszewska, Maja Skowron, Oliwia Sałata, Dominika Tomaszewska, Wiktoria Traczyńska, Natalia Zając i Sandra Łukawska; wicemistrzostwo Polski w kategorii SYNCHRO DANCE Grupy powyżej 16 lat w tym samym składzie; 4 finałowe miejsce w kategorii SYNCHRO DANCE Formacje powyżej 16 lat, w której skład dodatkowo weszły Katarzyna Bidzińska, Patrycja Jaworska oraz Aleksandra Kostępska; 4 finałowe miejsce w kategorii Duety Salsa Shine powyżej 16 lat dla Dominiki Tomaszewskiej i Dominiki Dzik; 8 miejsce w kategorii Caribbean Show SOLO powyżej 16 lat dla Zuzanny Waliszewskiej za prezentację pt. ?Material GIRL?, 11 miejsce w kategorii Caribbean Show SOLO powyżej 16 lat dla Natalii Zając za ?Puerto Rico Lady?.
W kategoriach solo pięknie prezentowało się jeszcze wiele ostrowieckich zawodniczek z grupy starszej oraz JUNIOR. W niektórych z tych kategorii liczba startujących solistek dobiegała nawet do 70, poziom był bardzo wysoki, a większość naszych solistek pokonała ponad połowę zawodniczek. Gratulujemy prezentacji na wysokim poziomie oraz zdobytych miejsc! Życzymy również powodzenia całej naszej reprezentacji, która zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata IDO w tańcach karaibskich, które w tym roku odbędą się w połowie października w Polsce! Zawodnicy Studia Tańca TWIST po raz pierwszy będą mogli zmierzyć się z tancerzami z całego świata. Życzmy im owocnej pracy prze najbliższe miesiące i spektakularnych sukcesów na tym wyjątkowym wydarzeniu!

DSC05499

Zaproszenie
W dniu 3 kwietnia br., o godz. 19.30 (wtorek), w Studiu Tańca ?TWIST? (Osiedle Ogrody, PSP Nr 5) rusza grupa początkująca Tango Argentino. Pierwsze zajęcia są bezpłatne. W imieniu Anny i Grzegorza Podsiadłych serdecznie zapraszamy singli i pary!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *