Terapeuta zajęciowy i opiekun medyczny

Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim jest jedną z nielicznych szkół policealnych w naszym rejonie, która przygotowuje kadry w zawodach związanych z medycyną, rehabilitacją i ochroną zdrowia.
Centrum skutecznie wypełnia lukę na lokalnym rynku. Obecnie w ramach szkoły policealnej, CEZ kształci m.in. w specjalnościach: terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, czy technik sterylizacji medycznej.
-O tym, że jesteśmy potrzebni na rynku, świadczą liczne telefony i zapytania ze strony dyrektorów przychodni, domów pomocy społecznej, właścicieli gabinetów lekarskich, którzy pytają o możliwości zatrudnienia naszych absolwentów ? mówi Anna Pięcińska, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej.
Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza kierunek terapeuta zajęciowy. Terapeuci są poszukiwanymi pracownikami przez warsztaty terapii zajęciowej, placówki opiekuńcze i placówki służby zdrowia. Pracują z osobami przechodzącymi proces rehabilitacji, osobami niepełnosprawnymi i seniorami.
piecinksa-W gronie naszych słuchaczek i słuchaczy są osoby pracujące w domach pomocy społecznej, szpitalach i innych placówkach medycznych z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, a także powiatu opatowskiego ? podkreśla dyrektor Anna Pięcińska. -Osoby te nie posiadają odpowiedniego przygotowania i muszą zdobyć wymagane umiejętności, aby wygrać konkurencję na rynku pracy. Stąd tak duża liczba kandydatów na kierunkach opiekun medyczny i wspomniany już terapeuta zajęciowy. Naszą misją jest też kształcenie osób dorosłych, które po latach edukacyjnej przerwy, wracają do szkoły i chcą zdobyć nowe kwalifikacje.
W nowej ofercie pojawią się wszystkie zawody zwane popularnie okołomedycznymi. Ostrowiecka placówka oferuje też naukę w takich specjalnościach, jak technik administracji, technik rachunkowości, technik usług kosmetycznych, opiekunka dziecięca
itp.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *