Piłkarze KSZO w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej

Puchar Polski na szczeblu okręgu. *Granat Skarżysko ? Kamienna ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:4 (0:1).

0:1 – Dawid Kamiński, 1 min.

0:2 – Damian Mężyk, 53 min.

1:2 – Damian Mężyk, 66 min. (gol samobójczy)

1:3 – Mateusz Mąka, 78 min. (z rzutu karnego)

1:4 – Michał Grunt, 83 min.

Granat: Borgensztajn ? Szyszka, Styczyński, Drożdżał, Miller ? Kołodziejczyk,  Grzejszczyk, Suwara, Wojna, Dulęba ? Uciński (82.Rogoziński).

KSZO: Olszewski ? Kudryavtsev, Mężyk, Janik ? Łokieć (46.D.Cheba), P.Cheba (78.Puton), Czajkowski, Mikołajek (51.Mąka), Kapsa (60.Grunt) – Kamiński, Jamróz. Trener Przemysław Cecherz.

Ostrowczanie nie mieli kłopotów z pokonaniem lidera świętokrzyskiej ligi okręgowej. Już pierwsza akcja meczu rozgrywanego w Rejowie przyniosła im prowadzenie. Jednobramkową przewagą zakończyła się I połowa, ale na początku drugiej odsłony spotkania Damian Mężyk zamienił stały fragment gry na kolejnego gola. Co prawda nasz stoper kilkanaście minut później strzelił samobójczego gola, ale w końcówce spotkania ostrowczanie dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Najpierw uczynił to Mateusz Mąka z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Dawidzie Kamińskim, a wynik ustalił Michał Grunt.

W ćwierćfinale rozgrywek podopieczni trenera Przemysława Cecherza spotkają się 9 maja z Neptunem Końskie, który pokonał 4:2 Nidę Pińczów.

W pozostałych spotkaniach 5 rundy padły następujące rezultaty: Unia Sędziszów ? Czarni Połaniec 0:5, Alit Ożarów – Wisła Sandomierz 2:5, Wierna Małogoszcz – GKS Nowiny 3:0, Naprzód Jędrzejów – ŁKS Łagów 0:3, Neptun Końskie – TS 1946 Nida Pińczów 4:2. Lubrzanka Kajetanów ? Spartakus Daleszyce 0:1.