Wypadek na budowie

Jak informowaliśmy, w dniu 26 marca 2018 r., o godz. 16.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim, doszło do wypadku na budowie hali targowej.
30-letni pracownik firmy podwykonawczej spadł z wysokości ok. sześciu metrów i zginął na miejscu. Jak podała kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, mężczyzna nie miał umowy o pracę. Pochodził z gminy Iwaniska, a pracował przy montażu elementów dachu.
Sprawę bada prokuratura, policja, a także Państwowa Inspekcja Pracy.
Barbara Kaszycka z PIP w Kielcach informuje, że do najczęściej stwierdzanych nieprawidłowości podczas wykonywania prac budowlanych należy zaliczyć między innymi: 1) niewłaściwy stan techniczny i eksploatacja rusztowań; 2) wykonywanie prac na wysokości bez odpowiednich zabezpieczeń; 3) brak lub niestosowanie przez pracowników środków ochrony indywidualnej; 4) niewłaściwy stan techniczny i eksploatacja instalacji i urządzeń elektrycznych; 5) nieprawidłowości przy wykonywaniu robót ziemnych i w wykopach.
Do zasadniczych przyczyn ujawnianych nieprawidłowości należy zaliczyć: szybkie tempo wykonywania robót ? typowe dla budownictwa, nieuwzględnianie w harmonogramie wykonywania prac zabezpieczających przed wypadkami, lekceważenie krótkotrwałych zagrożeń, niski poziom wiedzy pracodawców w zakresie bezpieczeństwa pracy, powierzanie wykonywania prac osobom bez kwalifikacji i doświadczenia, celem obniżenia kosztów prowadzenia inwestycji.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Wypadek na budowie

 • 06/04/2018 at 08:42
  Permalink

  przecież tu chodzi o niezwykłą tragedię jaką jest śmierć człowieka – a mamy wizerunek zadowolonej paniusi i przepisany tekst z bhp-owskiego podręcznika…

  Reply
  • 07/04/2018 at 16:26
   Permalink

   O tym samym od razu pomyslalem. Przeciez ta kobieta pokazuje swoja postawa nie tylko brak kultury ale unaocznia nieudolnosc calego systemu. Paniusia zza biurka z instytucji, ktora ma zapobiegac wypadkom jawnie sobie kpi, pokazuje bezradnosc, bezmyslnosc swoja i instytucji, ktora reprezentuje.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *