Miał wygrać Pałac i wygrał! W niedzielę o 9 miejsce KSZO gra z Impelem

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 21:25).

KSZO: Biedziak 1, Miros 14, Łyszkiewicz 13, Skrzypkowska 9, Soter 3, Stroiwąs 5, Pawlukowska (libero) oraz Markiewicz (libero), Gryka, Wańczyk, Wojtowicz. Trener: Adam Grabowski.

Pałac: Misiuna 10, Mazurek 1, Krzywicka 14, Kuligowska 9, Maternia 10, Różyńska 7, Jagła (libero). Trener: Piotr Makowski.

MVP: Ewelina Krzywicka (Pałac Bydgoszcz).

Sędziowali: Grzegorz Janusz – Damian Lic.
Widzów: 911.

U bukmacherów KSZO nie był faworytem spotkania z Pałacem Bydgoszcz. Stawiając na wygraną ostrowczanek można było zarobić więcej, niż obstawiając zwycięstwo bydgoszczanek. Przedmeczowe typy sprawdziły się co do joty. Bydgoszczanki wygrały za trzy punkty i przedłużyły szansę pozostania w siatkarskiej ekstraklasie.
Nasz zespół bardzo dobrze grał w I secie. Prowadził 16:8 i 17:11. W szeregach pomarańczowo – czarnych doszło jednak do licznych zmian i szybko zrobiło się 18:18. KSZO miał na dodatek dwie piłki meczowe w górze, ale przegrał na przewagi.

tab261
Porażka w I secie miała wpływ na przebieg dwóch kolejnych setów, w których KSZO nijak nie potrafił  odzyskać normalnego rytmu gry. Co prawda podopieczne trenera Adama Grabowskiego próbowały jeszcze swych szans w III secie i wydawało się, że zakończą tę partię zwycięstwem, ale w końcówce to bydgoszczanki były górą.
Trener Piotr Makowski nie krył zadowolenia, że nerwowa gra w końcówce sezonu zakończyła się po myśli zespołu, który teraz zagra z Legionovią w meczach o uniknięcie barażu. Z kolei trener Adam Grabowski mówi, że trudno się gra z tak zdeterminowanymi zespołami, jak Pałac, zwłaszcza że zespół już od dwóch kolejek jest pewny swego i to było widać na parkiecie. Zauważył również kontrowersyjne decyzje sędziów, które wprowadzały dodatkową nerwowość. Cel, jakim było zajęcie bezpiecznego miejsca w rozgrywkach został osiągnięty i za to powinno się rozliczać zarówno jego, jak i zawodniczek pracę.
Na pracę sędziów narzekała także kapitan KSZO, Anna Miros. -Po raz pierwszy w karierze zostałam ukarana żółtą kartką – żaliła się. -O przegranej zdecydowała końcówka I seta, w której nie potrafiłyśmy utrzymać wysokiego prowadzenia.
I na koniec, łyk statystyk. Wynika z nich, że KSZO przegrał, bo po pierwsze popełnił znacznie więcej własnych – 26 przy 17 Pałacu, a po drugie słabiej prezentował się w grze atakiem. Tym elementem ostrowczanki wywalczyły 34 pkt. przy 44 pkt. bydgoszczanek. Natomiast nasza drużyna lepiej serwowała, posyłając 5 asów przy tylko 1 rywalek. Tak KSZO, jak i Pałac blokiem zdobyli po 6 pkt.
W niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 18 KSZO w pierwszym meczu (do dwóch wygranych) o 9 miejsce podejmuje wrocławski Impel. Wstęp bezpłatny!

tab26

4 thoughts on “Miał wygrać Pałac i wygrał! W niedzielę o 9 miejsce KSZO gra z Impelem

• 11/04/2018 at 21:13

Trener bląd popełnił bo powinien puszczać rezerwowe jak i tak to był mecz o pietruszkę.

• 11/04/2018 at 21:32

Obejrzeliśmy dzisiaj niezły kabaret i szkoda ,że tak marnie skończyła się ta liga .Drużyna na początku rozgrywek grała świetnie później było już znacznie gorzej .Niestety na grę zawodniczej przekładała się słabość organizacyjna ,brak poważnego sponsora i słabość finansowa ,brak perspektywicznego budowania drużyny na przyszłość .Z roku na rok przychodzą coraz to inne zawodniczki po roku odchodzą i tak w kółko.Cóż cieszmy się z tego co mamy może uda się wystartować drużynie w przyszłym roku .Osobiście dziękuję dziewczynom i kierownictwu drużyny za ten rok dużych emocji . Oby w przyszłym roku nie było gorzej.

• 11/04/2018 at 21:35

Jeszcze będą walczyć z Impelem. Wierzę że to trzech razy sztuka

• 12/04/2018 at 08:16

mam nadzieje że Pałac w barażach odpadnie i w przyszłyn sezonie zagra w pierwszej lidze nie zasłużył na grę w ekstraklasie a mecz z Kszo tylko to potwierdził.Tak marnego widowiska dawno nie widziałem nie ważne czy mecz był ustawiony