Złoto i brąz ostrowieckich taekwondoków

Odbyła się X edycja zawodów taekwondo Bydgoszcz Cup.
Wśród ponad 300 zawodników z Polski, Białorusi, Czech, Lity i Niemiec znalazło się 9 reprezentantów Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO: Natalia Domańska, Paweł Kucharski, Jakub Fulara, Patryk Gorycki, Dominik Gromala, Igor Cemerys, Jan Kwiecień, Piotr Stec i Armando Malesza. Zawody w Bydgoszczy były elementem przygotowań do startu w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, do których zakwalifikowało się 4 zawodników OSTO. Kolejnym etapem będą ogólnopolskie sparingi w Legionowie.
Zawodnicy OSTO na bydgoskich matach zaprezentowali się dobrze. Stoczyli wiele ciekawych pojedynków, zwłaszcza z zawodnikami z klubów białoruskich, którzy wysoko postawili sportową poprzeczkę. Start w Bydgoszcz Cup zakończyliśmy z dwoma medalami na koncie: złotym i brązowym.
Ogromny sukces odniósł Paweł Kucharski (kadet, 57 kg), który po dwóch zaciętych i zwycięskich pojedynkach zdobył złoty medal. Paweł zasługuje na szczególne brawa, gdyż w trzeciej rundzie finałowej walki otrzymał niebezpieczne kopnięcie w krtań. Mimo bólu i dyskomfortu, potrafił utrzymać przewagę i zakończyć pojedynek zwycięsko. Na trzecim stopniu podium stanęła Natalia Domańska, nasza jedyna juniorka.
Pozostali nasi reprezentanci tym razem poza strefą medalową, ale z bardzo cennymi doświadczeniami, niezbędnymi w rozwoju zawodniczym. Bardzo blisko medalu był Jan Kwiecień, który walkę o strefę medalową pechowo przegrał jednym punktem. Zacięty pojedynek z Białorusinem stoczył Patryk Gorycki,  nie ustępował pola i do końca walki gonił punktami rywala.
Dominik Gromala i Igor Cemerys debiutowali w nowej kategorii wagowej. Dominik wygrał pierwszą rundę, w kolejnej pozwolił przeciwnikowi odskoczyć na klika punktów i mimo brawurowch akcji nie udało mu się odzyskać prowadzenia. Nasi najmłodsi zawodnicy Jakub Fulara i Armando Malesza, również trafili na Białorusinów, którzy tym razem okazali się zbyt mocni, choć chłopcy walczyli dzielnie do końca. Piotr Stec zaczął bardzo dobrze swoje starcie  od drugiej rundy zabrakło jednak koncentracji i wytrzymałości.
Przed nami kolejne wyzwania i dużo pracy , aby dobrze przygotować się do Finałów OOM , czyli Mistrzostw Polski Kadetów w końcówce kwietnia. Miesiąc później będziemy trzymać kciuki za juniorów i młodzieżowców startujących w Finałach Mistrzostw Polski.
Wyjazd do Bydgoszczy dofinansowany był ze środków Gminy Ostrowiec Św. W ramach realizacji zadania ? Rozwój sportu w 2018 r. w Gminie Ostrowiec Św. w taekwondo olimpijskim?.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Złoto i brąz ostrowieckich taekwondoków

  • 17 kwietnia 2018 at 01:23
    Permalink

    Taekwondoków? Wydaje mi się, że lepiej (a przy okazji poprawnie, o ile ma to znaczenie) brzmi forma „taekwondzistów”…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *