Piłkarze wygrali wyjazdowy mecz. Karpaty Krosno – KP KSZO 1929 0:2 (0:0)

III liga piłkarska. Grupa IV. Mecz zaległy z 10 marca: *Karpaty Krosno – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1).

0:1 – Tomasz Persona, 61 min.
0:2 – Vladyslaw Kudryavtsev, 73 min.

Karpaty: Krawczyk – Stasz, Burka, Kołodziej, Stec – Kuliga, Sajdak (76.Kolbusz), Białasik (61.Zięba), Mordec, Buszta (84.Król) – Fundakowski (61.Pelcż). Trener: Dariusz Jęczkowski.

KSZO: Olszewski – D.Cheba, Kudryavtsev, Mężyk, Janik – Persona (84 P.Cheba), Czajkowski, Sarwicki, Smuczyński (90.Łokieć) – Jamróz (80.Grunt), Kamiński (69.Puton). Trener: Przemysław Cecherz.

Żółte kartki: Burka, Kołodziej, Kuliga, Sajdak, Mordec, Pelc – Janik, Kudyavtsev, Smuczyński.

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów). Widzów: 400.

O ile w I połowie toczyła się w miarę wyrównana gra, bo gospodarze nie popełniali tylu błędów w defensywie, o tyle w II połowie nasz zespół dominował na boisku. Wiele jakości, zgodnie z oczekiwaniami trenerami Przemysława Cecherza, wniósł do naszego zespołu rekonwalescent Tomasz Persona. To on po odebraniu przez naszą drużynę rywalom piłki na ich połowie wpisał się w 61 min. na listę strzelców, finalizując akcję i mierzone podanie Bartłomieja Smuczyńskiego. Tomasz Persona był także asystentem przy drugiej bramce, kiedy dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Vladislava Kudryatvseva, a ten nie zmarnował okazji i wpakował piłkę do siatki.

Wygrana w Krośnie jest cenna. Na boisku Karpat zremisował lubelski Motor, a Stal musiała się mocno napracować, by wywieźć do Rzeszowa komplet punktów.

Meczem w Krośnie nasz zespół rozpoczął istny piłkarski maraton wyjazdowych spotkań. W sobotę, 21 kwietnia piłkarze KSZO jadą na mecz z Wiślanami do Jaśkowic. Z kolei w następną środę, 25 kwietnia, grają w Sandomierzu z Wisłą, by w następną niedzielę, 29 kwietnia wyjechać na mecz do Chełma. W Ostrowcu podopiecznych trenera Przemysława Cecherza zobaczymy dopiero 5 maja w meczu przeciwko Wólczance z Wólki Pełkińskiej.