Pani wiceprezydent powiedziała prawdę. Nie było naruszenia dóbr osobistych

Pani wiceprezydent Marzena Dębniak, w swym oświadczeniu dla prasy, powiedziała prawdę, że to na skutek interwencji starosty ostrowieckiego, Zbigniewa Dudy, wstrzymano budowę basenów na Rawszczyźnie.
Pani wiceprezydent w żaden sposób nie naruszyła dóbr osobistych starosty w postaci jego dobrego imienia czyli czci wewnętrznej, a także godności w postaci czci zewnętrznej.

Także   starosta   ostrowiecki,   swą   wypowiedzią,   nie   naruszył   dóbr   osobistych   pani wiceprezydent.
Takie jest zdanie Sądu Okręgowego w Kielcach, który badał sprawę o naruszenie dóbr osobistych. Obie wypowiedzi mieściły się w granicach dozwolonej krytyki, na jaką osoby sprawujące funkcje pu8blicznwe muszą być przygotowane.
W dniu 23 kwietnia 2018 r., Sąd Okręgowy w Kielcach oddalił pozwy wzajemne o ochronę dóbr osobistych i zapłatę: starosty Zbigniewa Dudy oraz wiceprezydent Marzeny Dębniak i zaniósł wzajemnie pomiędzy stronami koszty zastępstwa procesowego. Oznacza to, że żadna ze tron tego sporu nie naruszyła swoimi wypowiedziami dóbr osobistych.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Pani wiceprezydent powiedziała prawdę. Nie było naruszenia dóbr osobistych

 • 23 kwietnia 2018 at 15:42
  Permalink

  a co z kosztami sądowymi ? oboje powinni zapłacić adekwatne kwoty,kwoty które podziałałyby na wyobraźnię dla przyszłych tako podobnych procesów – w obecnej RP,polityka musi kosztować

  Reply
 • 29 kwietnia 2018 at 11:37
  Permalink

  Przerost osobistego ego sprawil ze miasto cofa sie w rozwoju. Gdybyscie panstwo chcieli znalezc jakies sensowne naruszenie jakiegos dobra, zajmijcie sie mega smierdzaca sprawa osuwiska i karygodnej ignorancji poszkodowanych tym osuwiskiem. Do dzisiaj smrod zieje z tej jamy. Sciema do kwadratu zamieciona pod dywan, bez nawet proby wyjasnienia awarii i wytypowania winnych – smrod z kazdej instytucji miejskiej ze az wykreca. Zakonczcie panstwo wyscig szczurow o dominacje partyjna i zajmijcie sie merytorycznymi sprawami miasta i mieszkancow. Bo za chwile w wyborach, bedziecie skamlec, ze wy tak bardzo byscie chcieli pracowac z calych sil na zecz miasta i mieszkancow.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *