Pierwsza ofiara długiego weekendu na drogach

Pierwszą śmiertelną ofiarą ?,majówki?, na naszych drogach, jest 85-latka, która zginęła w czołowym zderzeniu dwóch aut osobowych.
-Wypadek miał miejsce w Olszownicy (gmina Baćkowice), w dniu 28 kwietnia 2018 r., przed godz. 16, na drodze krajowej nr 74 ?mówi kom. Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. 85-letnia mieszkanka województwa lubelskiego znajdowała się w jadącym w kierunku Kielc renaulcie clio, prowadzonym przez 88- latka. Prawdopodobnie małe auto, z nieznanej na razie przyczyny, zjechało na lewy pas drogi, gdzie czołowo zderzyło się z renaultem scenic, prowadzonym przez 25-latka. W scenicu była też 25-letnia pasażerka.
Życia 85-latki nie udało się uratować. Wezwany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Kielcach 88-letniego kierowcę renaulta clio. Do szpitala zabrani zostali również: kierujący i pasażerka scenica.
Podczas ubiegłorocznej ?majówki? na drogach naszego województwa doszło do 14 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych.

Print Friendly, PDF & Email