Majówka w Bałtowie. Startuje nowa atrakcja turystyczna

Bałtowski Kompleks Turystyczny serdecznie zaprasza na rodzinną majówkę. Od 28 kwietnia aż do 6 maja na wszystkich gości czeka moc atrakcji – pokazy, zabawy i animacje.
Dziś, 1 maja, zaplanowano uruchomienie nowej atrakcji, którą jest ?Polska w Miniaturze?, czyli historia zaklęta w murach zamków.
?Polska w Miniaturze? to obiekt o wyjątkowo edukacyjnym charakterze. Na obszarze miniaturowej mapy Polski znajduje się aż 49 eksponatów zamków i pałaców, które z różnych względów odegrały istotną rolę w naszej historii lub związane są bezpośrednio z osobami, które odcisnęły na niej swoje piętno. Nasi przewodnicy wprowadzą Was w klimat dawnych czasów, zakrętów historii oraz zdradzą wiele tajemnic dworskiego życia. Symboliczne otwarcie zaplanowano 1 maja br. o godzinie 12:00 w towarzystwie salw armatnich.

bal1
Tego dnia będzie można też spotkać rycerzy z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, którzy przeprowadzą pokazy i stworzą atmosferę, dzięki której będzie można się przenieść kilka wieków wstecz do średniowiecznej Polski. To niezwykła okazja, by zobaczyć rycerzy w prawdziwych zbrojach i poznać tajniki fechtunku, etykiety dworskiej i zwyczajów, które panowały w średniowieczu.
Od 1 do 6 maja br. organizatorzy zachęcają również do skorzystania z wyjątkowej okazji przejazdu koleją krzesełkową; podziwiając panoramę nowej atrakcji. Kolej krzesełkowa jest alternatywnym sposobem dotarcia do Polski w Miniaturze. Do tej atrakcji możemy dotrzeć również schoolbusem w drodze na Zwierzyniec lub piechotą.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *