Lekkoatletyczne laury

Z sukcesami startowały lekkoatletki SMS Ostrowiec.
Srebrny medal Licealiady
Uczennice Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu zdobyły srebrny medal podczas Ogólnopolskiego Finału Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które rozegrano Garczynie k/Kościerzyny (woj. pomorskie).

W kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych wystartowało 10 najlepszych ekip z całej Polski. Do pokonania był dystans 10×800 m. Na kolejnych zmianach pobiegły: Karolina Fiutek, Izabela Jastrząb, Zuzia Dudek, Daria Olesińska, Patrycja Banaś, Ola Misiak, Dominika Łodej, Dominika Ostrowska, Monika Strojecka i Asia Wendt. Ekipie mocno kibicowały także zawodniczki rezerwowe – Weronika Duda i Wiktoria Jurecka oraz trener Kazimierz Jaros.
Co warte podkreślenia, w sztafecie wystartowały nie tylko lekkoatletki, ale także zawodniczki, które trenują piłkę nożną.

Rytwiany zdobyte!
Reprezentacja SMS Ostrowiec, złożona z lekkoatletek i piłkarek, nie miała sobie równych  podczas rozegranych w Rytwianach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych  oraz Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dziewczęta, podopieczne trenera Kazimierza Jarosa, pobiegły w składzie: Dominika Ostrowska, Monika Strojecka, Joanna Wendt, Patrycja Banaś, Daria Olesińska i Zuzanna Dudek. O ostatecznym wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez pięć najlepszych biegaczek.

ryt2
Ekipa SMS zdeklasowała rywalki i zdobyła mistrzostwo województwa. Ponadto dziewczyny zgarnęły wszystkie trofea indywidualne. Dominika Ostrowska wybiegała 1, Monika Strojecka 2, a Joanna Wendt 3 miejsce. Na miejscu IV uplasowała się Patrycja Banaś, a Daria Olesińska była 7.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *