Rewelacyjne pięściarki KSZO podbiły ?Padwę Północy?

Pięściarska ekipa KSZO startowała w Zamościu w corocznym turnieju.
Trenerzy Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec na sportową wyprawę do ?Padwy Północy? zabrali 12- osobową grupę zawodników.
Wspaniale spisały się nasze pięściarki. Wszystkie zawodniczki z KSZO wygrały swoje pojedynki. W wadze do 63 kg Natalia Wrzesień pokonała Paulinę Godlewską z Kaliny Lublin, w wadze do 52 kg Natalia Kaniewska pokonała Weronikę Rożek z Gwarka Łęczna i została najlepszą zawodniczką turnieju. W kategorii wagowej do 50 kg Wiktoria Dziekan zwyciężyła przez RSC w I rundzie Amelię Machnicką z Pako Lublin. Także przez RSC w I rundzie w wadze do 64 kg Iga Klepacz rozprawiła się z Magdaleną Mendel z Kaliny Lublin. Natomiast w wadze do 48 kg Emilia Nowakowska na punkty pokonała Julię Olszową z Avii Świdnik.
Z pięściarzy KSZO w Zamościu swój pojedynek wygrał za to tylko Albert Orzeł. Tym razem nasz mistrz Polski walczył w kategorii wyższej, do 64 kg, w której pokonał Krystiana Cioska z Boksu Lublin. W wadze do 65 kg Jan Lipiec uległ Janowi Kurze z Gwarka Łęczna, w wadze do 50 kg Jakub Stojek przegrał z Dawidem Litke z Olimpu Lublin. Takim samym werdyktem zakończyły się walki w wadze do 69 kg Dawida Zomkowskiego z Dawidem Włoszkiem z Avii Świdnik oraz w wadze +80 Kacpra Delegiewicza z Bartłomiejem Prusem z Avii Świdnik. Z kolei w wadze do 69 kg Michał Kot został pokonany przez Andrieja Sviatyia z Nokaut Radomsko, a w wadze do 80 kg Patryk Lewczuk uległ Maciejowi Mościckiemu z Orląt Łuków.
-Wyjazd do Zamościa należy zaliczyć do udanych pomimo przegranych naszych juniorów. Były to jednak porażki niejednogłośne i chciałbym wszystkich zawodników pochwalić ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Cieszymy się, że nasi zawodnicy chcą trenować, mają głód walki, a jeśli już przegrywają; to nieznacznie na punkty. Wchodzimy w ostatni etap przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która zostanie rozegrana w Koninie 26 maja. Zawody tego typu pomagają nam sprawdzić formę naszych pięściarzy przed kluczową imprezą w 2018 roku. Możemy dokonać jeszcze ewentualnych modyfikacji w ustawieniu oraz zaplanować dobrze taktykę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *