Wystawa prac Danuty Zofii Słapek i Andrzeja Bartczaka na Krzemionkach

Malarstwo i rysunek znanej ostrowieckiej artystki ? Danuty Zofii Słapek oraz fotografie ?obiektywem malowane? Andrzeja Bartczaka, miłośnika ptaków, prezentowane będą na najnowszej wystawie w Muzeum w Krzemionkach, która otwarcie odbędzie się już 13 maja. Artystów, prócz fascynacji naturą, łączy wieloletnia praca na rzecz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pani Zofia Słapek, wieloletnia nauczycielka plastyki i założycielka Sekcji Plastycznej UTW, poszczycić się może bogatym dorobkiem artystycznym. Tworzą go głównie rysunki i prace malarskie, wykonane w najróżniejszych technikach malarskich. Ich tematyką są najczęściej ludzie, konie, martwe natury, kompozycje kwiatowe oraz krajobraz miejski ? Ostrowca i miasta rodzinnego artystki ? Zamościa.
31357711_1851884814844270_4082842950059425792_nPrócz prac malarskich i rysunkowych, na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie przyrody Andrzeja Bartczaka, który młodzieńczą pasję fotografowania rozwinął jako aktywny senior, założyciel sekcji ?Z przyrodą na ty? UTW.

Tematyką fotografii Andrzeja Bartczaka są głównie dzikie ptaki i zwierzęta, żyjące w sąsiedztwie człowieka, a nader często przez niego niedostrzegane. Za propagowanie i ukazywanie piękna przyrody w swoich fotografiach nagrodzony medalem ?POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI? roku 2017.
Otwarcie wystawy odbędzie się w Krzemionkach 13 maja o godz. 16. Wystawa potrwa do końca czerwca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *