Sukcesy naszych wokalistek. „Czarny Krążek” i „Super Mikrofon Radia Jard”

W Pionkach odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka.
Podopieczne Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej ?Dominika Bugajska i Julia Tłuczkiewicz z sukcesami wystąpiły na tym festiwalu.
Dominika uczennica II LO zajęła I miejsce w trzeciej kategorii wiekowej, natomiast Julia – uczennica PSP nr 4 wywalczyła nagrodę specjalną za najbardziej energetyczną piosenkę.
Do tegorocznego festiwalu zgłosiła się dość liczna, ponad 70-osobowa liczba wykonawców, którzy przyjechali z terenu całego kraju, m.in. z Wrocławia, Radomia, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Elbląga. Przesłuchania trwały przez cały piątkowy dzień, a występy oceniało jury w składzie: Patrycja Kawęcka Czerska, Szymon Wydra oraz Marcin Retelewski. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zmierzyć się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej, którą można było słuchać, gdy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku.
-Konkurs był dla mnie okazją do zdobycia nowych doświadczeń wokalnych- mówi Dominika Bugajska. Podczas przesłuchań zaśpiewałam piosenkę ?Czas rozpalić piec? z repertuaru Anny Marii Jopek. Piosenki tej piosenkarki należą do trudnych i wymagają dużego nakładu pracy i wyczucia. Są niebanalne, fascynujące, ambitne i przede wszystkim piękne. Śpiewanie tego repertuaru pozwala na poszukiwanie własnej autonomii w świecie muzyki. Cieszę się, że doceniono moją pracę, konkurs należy do tych, na które chce się wracać ze względu na ludzi i atmosferę.
– Utwór, który sobie wybrałam, nie był wcale łatwy -mówi Julia Tłuczkiewicz. Zaśpiewałam piosenkę ,,Boskie Buenos” z repertuaru Manaamu. Jestem  zadowolona z nagrody specjalnej, ponieważ byłam po raz pierwszy na tym konkursie i cieszę się, że jury doceniło moje zdolności.
Główną atrakcją Koncertu Laureatów był koncert Ireny Santor, legendy polskiej muzyki rozrywkowej. To właśnie w pionkowskim ?Pronicie? tłoczono wszystkie płyty tej wokalistki.
Julia Tłuczkiewicz, na co dzień uczennica PSP Nr 4, została także wyróżniona na trwającym trzy dni XXVIII Międzynarodowym Festiwalu ?Super Mikrofon Radia Jard? w Białymstoku. W festiwalu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W różnych kategoriach wiekowych zaprezentowało się ponad 400 osób. Byli to soliści, duety i zespoły wokalne z całej Polski i krajów ościennych, m.in. z Białorusi, Rosji i Łotwy.
– Śpiewałam piosenkę ?Śpiewam i gram? z repertuaru Urszuli Sipińskiej -mówi nam Julia Tłuczkiewicz. W piosence tej musiałam wykazać się doskonałym warsztatem muzycznym. Utwór ten ma to do siebie, że na pierwszym miejscu stawia tekst, dopiero za tekstem idzie muzyka. Żeby więc mieć radość z bawienia się słowem, musiałam wszystko umiejętnie interpretować. Z występu jestem bardzo zadowolona i myślę, że udało mi się dotrzeć do słuchaczy. W przyszłym roku na pewno umieszczę ten festiwal na mapie swoich wokalnych konkursów.
Miłym akcentem na zakończenie Festiwalu był udział Michała Wiśniewskiego założyciela zespołu Ich Troje i Agaty Buczkowskiej – solistki tego zespołu, w uroczystości wręczania nagród.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.