Znamy wyniki głosowania na zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego projekty. Na Ogrodach się cieszą

Podczas 5 dni głosowania, które trwało od 8 do 12 maja, ostrowczanie mieli szansę oddać swój głos na jeden z 17 projektów zgłoszonych do IV już edycji Budżetu Obywatelskiego.
13 z nich dotyczyło zadań inwestycyjnych, a 4 pozostałe zadania, tych z zakresu kultury. O wynikach głosowania i zwycięskich projektach poinformował na specjalnej konferencji prasowej prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.
W kategorii zadań inwestycyjnych zwyciężyły dwa zadania: projekt przygotowany wspólnie przez mieszkańców osiedli Ogrody i Złota Jesień p.t. ?Monitoring przestrzeni publicznej Osiedla Ogrody i Złotej Jesieni? (na kwotę 150.000 zł) oraz ?Plac marzeń? ? budowa placu zabaw przy ul. Tetmajera opiewający (na kwotę 50.000 zł). Natomiast w kategorii pozostałych zadań największą liczbę głosów otrzymały projekty: Integracja mieszkańców, którego autorami byli również przedstawiciele mieszkańców Osiedla Ogrody oraz ?W ramach kultury? ? cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową.
– Z dużą przyjemnością możemy ogłosić, że zwycięzcami okazali się mieszkańcy Osiedla Ogrody, których projekty wygrały w dwóch kategoriach. Gratuluję i cieszę się z tak dużej aktywności ostrowczan. Czwarta edycja pokazuje wieloaspektową wartość rozwiązania, jakim jest Budżet Obywatelski. Lista projektów pokazuje na co liczą i co jest ważne dla naszych mieszkańców, którzy mają realny wpływ na wygląd swoich osiedli oraz tworzenie lokalnych wspólnot. To niezwykle ważne zadania, gdyż to nie kto inny, jak nasi mieszkańcy są najlepszymi ambasadorami marki miasta. Ostrowiec Świętokrzyski zmienia się, a dzięki kolejnej edycji BO, również przy współudziale ostrowczan, którym serdecznie dziękują za zaangażowanie w przygotowanie i udział w głosowaniu. To ważna lekcja demokracji ? uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.- W tym miejscu podziękowania należą się pracownikom Wydziału Planowania i Rozwoju, kierowanego przez Naczelnika Dominika Smolińskiego oraz pani Agnieszce w Batóg, którzy w sposób wzorowy przygotowali tegoroczną edycję ? dodaje prezydent.
Po przeanalizowaniu wyników głosowania Prezydent podjął decyzję o udzieleniu Radzie Miasta rekomendacji dla projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców, których projekt przegrał jedynie 46 głosami.
– Taka decyzja to ukłon wobec licznej w Ostrowcu Świętokrzyskim społeczności działkowców. Rodzinne ogródki działkowe odgrywają dużą rolę w życiu naszego miasta. To miejsca rodzinnych spotkań, kontaktów z innymi działkowcami, azyle bezpiecznego spędzania wolnego czasu dla kilku pokoleń ostrowieckich rodzin. Ogrody będące zielonymi oazami w środku miasta, to częstokroć małe centra pszczelarstwa, co jest szczególnie ważne w czasach, w których z roku na rok zmniejsza się populacja pszczół. Stąd decyzja o wsparciu projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców ? wyjaśnił prezydent, Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *