Piknik z ?Siódemką? (zdjęcia)

Moc atrakcji czekało na wszystkich, którzy piątkowe popołudnie postanowili spędzić na Pikniku organizowanym już po raz piąty przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 7 im. H. Sienkiewicza. Piknik wpisał się w życie nie tylko szkoły, ale też tej części miasta. Na plac szkolny przyciągnęły tłumy chętnych do integracji i dobrej zabawy. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły Rozalia Machnicka. Na przybyłych czekało mnóstwo stoisk, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy: Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej oraz rękodzieło podopiecznych WTZ z kierownikiem Robertem Rogalą.

Imprezie towarzyszyły rozgrywki sportowe, a także liczne konkursy, gry i zabawy zorganizowane przez nauczycieli i Niepubliczną Poradnię Pedagogiczno -Psychologiczną przy WSBiP. Na scenie swoje talenty wokalno -taneczne prezentowali uczniowie szkoły. Niezwykłe pokazy  zaprezentowały również szkoły tańca: Progres i 3 Your Mind. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, trampolina, a także stoiska: malowania buzi, zajęć plastycznych,  manualnych czy paintball. Wiele emocji wzbudził mecz piłki siatkowej: Rodzice kontra Drużyna PSP 7 o puchar prezydenta miasta. Niespodzianką dla uczestników tegorocznego Pikniku był Festiwal Kolorów. Organizatorzy skupiający całą społeczność szkolną zadbali też o gastronomię, w tym napoje i słodkości.  Piknik była okazją do upamiętnienia nadania imienia szkole, stąd też jedną z jego odsłon była prezentacja nawiązująca do twórczości H. Sienkiewicza. Uczniowie poprzez muzyczne aranżacje ?W stepie szerokim?, ?Quo vadis, Domine? oraz ?Rzeka marzeń? przybliżyli dzieła wieszcza.

Kolejną niespodzianką było otwarcie przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego nowego placu zabaw. Szkoła w ubiegłym roku przystąpiła do konkursu ?Nivea?. Wówczas podczas wizyty prezydenta miasta, troje uczniów: Zuzia Klepacz, Kasia Machula i Michał Walas prosili o oddanie głosu w plebiscycie. J. Górczyński po rozmowie z dziećmi obiecał, że jeśli nie uda się szkole wygrać placu zabaw, to ufunduje go placówce.  I tak podczas pikniku uroczyście przecięto wstęgę nowego miejsca do dziecięcych zabaw. Wesoła integracja uczniów, rodziców i mieszkańców osiedla trwała do wieczora. W meczu siatkówki zwycięski puchar prezydenta wywalczyła Drużyna Rodziców uczniów klasy Vb. Najlepszy sportowiec rozgrywek Erwin Guzal Va, otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną i wręczoną przez prezes Agencji Rozwoju Lokalnego, Agnieszkę Rogalińską. Specjalną nagrodę dla uczniów ufundował także radny Artur Głąb za zbiórkę makulatury.  Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom imprezy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *