Ryszard Proksa nadal przewodniczącym Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ ?Solidarność?

Ryszard Proksa, radny powiatu ostrowieckiego, ponownie został wybrany przewodniczącym Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania  NSZZ ?Solidarność? na kadencję w latach 2018-2022.
Podczas sprawozdawczo-wyborczego Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania  NSZZ ?Solidarność? delegaci przyjęli kilkanaście stanowisk i apeli dotyczących bieżących problemów w oświacie oraz najważniejsze założenia na nową kadencję. W jednym ze stanowisk WZD KSOiW NSZZ „Solidarność” wyraziło niezadowolenie ze zmian w prawie oświatowym  przygotowanych  przez resort edukacji,  które już obowiązują i stwierdziło,  że  straciło zaufanie do Ministra Edukacji Narodowej  w osobie Anny Zalewskiej.
–  Uważamy, że prowadzony obecnie dialog ze związkami zawodowymi jest pozorowany! Nie ma i nie było naszej zgody m.in. na wydłużenie awansu zawodowego, na wprowadzenie obligatoryjnej oceny pracy nauczyciela czy zmiany w udzielaniu urlopów na poratowanie zdrowia jak i wiele innych zmian prawa oświatowego, przeciwko którym protestował nasz Związek. Postulat 15 % podwyżki od 1 stycznia 2018 roku wraz z rewaloryzacją również nie został spełniony. Wiele propozycji ministerstwa wprowadza chaos organizacyjny w szkołach, dodatkową biurokrację, niezdrową rywalizację jak i pogłębia frustrację nauczycieli ? czytamy w stanowisku WZD.

DSC_3192

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *