70 lat razem przez życie (zdjęcia)

We wnętrzach hotelu Accademia odbył się jubileusz kamiennych godów Państwa Kazimiery i Józefa Niewadzi. W gronie najbliższej rodziny, która na tę okazję przyjechała niemalże z całego świata, Jubilaci obchodzili wyjątkowe święto.

Przez 70 lat Państwo Niewadzi poznawali różne barwy wspólnego życia, pokonywali trudności, dzielili radość i szczęście. Wychowali trzy córki: Lidię, Alinę i Mirosławę. Dziś cieszą się obecnością wspaniałych wnucząt: Karoliny, Katarzyny, Magdaleny, Elżbiety, Klaudii i Filipa oraz czterech prawnuczek. Pani Kazimiera urodziła się w 1931 r. w Rudzie Kościelnej, zaś pan Józef przyszedł na świat w 1929 r. w miejscowości Ochodzy. Powojenne losy przeniosły obie rodziny na ziemie odzyskane. Tam też pani Kazimiera i pan Józef poznali się i  stanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość odbyła się w 1948 r. w Wądrożu Wielkim. Obydwoje byli rolnikami.

Na początku lat 80 ?tych rozpoczęli budowę domu na jednej z działek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wspominają, materiały budowlane sprowadzali aż z Legnicy. W 1985 r. zamieszkali w wymarzonym, wałsnym domu. Obecnie wiodą spokojne życie na emeryturze. Pielęgnują swój ogród. Fundamentem, na którym Państwo Niewadzi zbudowali swój związek były tradycyjne wartości, takie jak rodzina, uczciwość, pracowitość i odpowiedzialność. Teraz zbierają tego owoce. Od siedemdziesięciu lat są dla siebie partnerami w każdej dziedzinie życia, a każdy dzień to kolejna, piękna karta ich historii. Podczas uroczystości Jubilaci zostali uhonorowani medalem prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, który otrzymali z rąk wiceprezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Marzeny Dębniak, w obecności zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Małgorzaty Dąbrowskiej.

Jak mówili Jubilaci, receptą na udany związek jest wzajemne zrozumienie i umiejętność kompromisu oraz wzajemny szacunek. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia i gratulacje od najbliższych, wspólny toast i gromkie ?Sto lat dla Jubilatów?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *