Polscy siatkarze dziękują za doping w Ostrowcu. Jak będą zdrowi, to żaden rywal im nie straszny

Po meczach w Ostrowcu Świętokrzyskim z Kamerunem kolejne sprawdziany Polaków już w ten weekend w krakowskiej Tauron Arenie podczas Memoriału Huberta Wagnera.

Polacy zmierzą się z Kanadą, Francją i Rosją (24-26 sierpnia). Jako ostatni bezpośrednią dyspozycję startową Polaków przetestują w Szczecinie Belgowie (4-5 września).

Michał Kubiak (przyjmujący, kapitan reprezentacji Polski): -Nadal ciężko pracujemy nad formą do mistrzostw świata. Co prawda inne mamy doznania podczas zajęć na siłowni w Spale i Zakopanem, ale zawsze jest ciężko. W Spale np. sporo trenowaliśmy na boisku do siatkówki plażowej. Z każdym dniem czujemy się coraz lepiej. Jak przyjdzie świeżość, to będzie w stanie pokazać siatkówkę na najwyższym poziomie. Każdy mecz, w którym reprezentujemy Polskę, obojętnie czy o stawkę, czy tak, jak z Kamerunem sparingowy i towarzyski, jest dla nas ważny. Wyjście na boisko i reprezentowanie kraju to dla każdego z nas ogromny zaszczyt. Nic dziwnego, że koncentrujemy się w takich spotkaniach, bo np. jak pokazał I set meczu z Kamerunem, jak się nie gra swojej siatkówki, to i z takim rywalem można przegrać. Na Turnieju Wagnera zagramy z silnymi rywalami, Rosją i Francją, ale przecież można z nimi wygrywać i nie jesteśmy z góry skazani na porażkę. Rozpatrujecie ten turniej w kategorii wygranej i przegranej, ale my przede wszystkim patrzymy na siebie po to, by grać coraz lepiej. Na pewno mecze z Turnieju Wagnera nie zdecydują o naszej postawie w mistrzostwach świata, których nawet jeden mecz może zdecydować o zdobyciu medalu lub o szybkim odpadnięciu. Na tej imprezie nie ma słabeuszy. Każdy chce wygrać. My nie jesteśmy faworytem, ale sądzę, że w ogóle te mistrzostwa nie mają jakiegokolwiek faworyta. Jeśli będziemy zdrowi, to nikogo nie powinniśmy się obawiać, tym bardziej że złapaliśmy szczery kontakt z trenerem. Dziękuję w imieniu chłopakom ostrowieckim kibicom za wsparcie w drodze na turniej mistrzowski. Z pewnością chcielibyśmy jeszcze do Ostrowca Świętokrzyskiego wrócić?
Bartosz Kwolek (przyjmujący): -Najsłabiej prezentowaliśmy się w I i IV secie sobotniego meczu, ale na szczęście potrafiliśmy wygrać obie partie. Troszkę jednak jesteśmy podmęczeni zgrupowaniem i ostatnimi ?dociskami? trenera. Ważne jest więc, że potrafimy sobie radzić z przeciwnikami, z którymi będziemy rywalizować na mistrzostwach świata. Również Portoryko, które tak jak Kamerun nie należy do potęg, należy się obawiać i podejść do meczu należycie skoncentrowanym. Tę spodziewaną formę przed mistrzostwami będziemy osiągać dopiero za dwa tygodnie. Na razie schodzimy powoli z gór, choć treningi w Spale i Zakopanem niewiele różniły się od siebie, bo zawsze najwięcej czasu poświęcamy na grę blokiem i obronę, zwłaszcza tych łatwych piłek. Jestem młodym zawodnikiem i jestem przygotowany na wszystko. Trener Heynen ma zupełnie inne spojrzenie na siatkówkę od innych szkoleniowców. Cieszę się, że mogę się uczyć jego specyfiki i stylu gry.

 

 

 

Paweł Zatorski (libero): -Mecz z Kamerunem zaczęliśmy źle, ale szybko poprawiliśmy praktycznie wszystkie elementy gry i w końcówce rozstrzygnęliśmy losy seta na swoją korzyść. To był decydujący chyba moment meczu. Ciężko się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, których na dodatek się praktycznie się nie zna. Żałuję, że nie mogłem grać, gdyż zmagam się z małą dolegliwością kręgosłupa. Było jednak widać, że chłopakom grało się dobrze, a atmosfera w ostrowieckiej hali była super. Myślę, że chcielibyśmy grać w takich miejscach mecze sapo ringowe, spotykać się z kibicami, którzy są żądni siatkówki na wysokim poziomie. Na trybunach było widać wiele radości i jakże potrzebnej nam energii. Jesteśmy na takim etapie przygotowań do mistrzostw świata, który widać. Po zgrupowaniu w Zakopanem potrafimy już dobrze grać, ale nadal występują w tej naszej grze niedoskonałości. Jesteśmy chyba jednak taką drużyną, która ciągle musi czynić postępy i gonić światową czołówkę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *