Nowy rok szkolny rozpoczęty (zdjęcia)

Kilkuset pierwszoklasistów z naszego miasta rozpoczęło w poniedziałek rano nowy rozdział swojego życia.

Niezwykle przejęci przekroczą po raz pierwszy progi obiektów szkolnych.

Atmosferę zbliżającego się nowego roku szkolnego odczuwaliśmy już od dwóch tygodni. W centrum miasta wreszcie pojawiły się dzieci i młodzież. Tłoczno było zwłaszcza w supermarketach, które prześcigały się w ofertach dla uczniów i oczywiście w promocjach. Rodzice mogli w tym roku przeznaczyć więcej pieniędzy na szkolną wyprawkę, ponieważ większość z nich otrzymała już na każde dziecko 300 zł z rządowego programu ?Dobry start?.

W szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczęło nowy rok szkolny blisko 5 tys. dzieci. Pomimo rozwoju szkół prywatnych i stowarzyszeniowych aż 85 proc. młodych ostrowczan, czyli 4.238 osób, zdobywać będzie wiedzę w szkołach publicznych, prowadzonych przez gminę. W placówkach gminnych w tym roku będzie dwieście oddziałów szkolnych, natomiast w szkołach niepublicznych uczyć się będzie 690 uczniów w 49 klasach.

Największymi szkołami podstawowymi pozostają placówki osiedlowe na Stawkach i Ogrodach. Liczna grupa dzieci uczęszcza też do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. W szkołach podstawowych utworzono w tym roku 223 klasy. Po raz ostatni, szkolny dzwonek zadzwonił w gimnazjach. Trwa bowiem proces wygaszania tych szkół. Pozostały jeszcze trzecie klasy, do których w mieście w gimnazjach publicznych uczęszcza blisko pół tysiąca młodzieży. W gimnazjach niepublicznych uczyć się będzie 65 osób.

– Wszystkie nasze szkoły i przedszkola zostały przygotowane do nowego roku szkolnego ? podkreśla Małgorzata Stafijowska z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. ? Na remonty i odnowienie pomieszczeń w okresie wakacji gmina przeznaczyła 350 tys. zł.

Dwie szkoły publiczne mają nowych dyrektorów. Publiczną Szkołę Podstawową Nr 4 poprowadzi Agnieszka Batóg, natomiast dyrektorem Zespołu Szkół Nr 5 (os. Ogrody) została Marta Dobrowolska -Wesołowska. Także przedszkole nr 15 w os. Ogrody ma nową dyrektorkę – Edytę Kowalską.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *