Rejsy jachtem, jako pomysł na spędzenie wakacji

Kto z nas nie kocha podróżować, zwiedzać odległe zakątki Europy czy świata, poznawać ludzi i ich kulturę? Wspaniale jest wyjechać, oderwać się od codzienności, po prostu wypocząć.

Na ogół wypoczynek kojarzy nam się z błogim leniuchowaniem na plaży. Jednak coraz więcej osób chce wolny czas od pracy spędzić w bardziej atrakcyjny i aktywny sposób. Alternatywą do tradycyjnych wakacji są z pewnością rejsy jachtem. Taka forma spędzenia wakacji pozostanie w naszej pamięci na pewno na bardzo długo. Rejsy z Rejsomat.pl po najpiękniejszych rejonach świata to gwarancja nie tylko udanego wypoczynku, ale także niezapomnianej przygody.

Rejs w odległe zakątki

Rejsy jachtem to sposób na zerwanie z monotonią typowych wakacji. Rejsy to urozmaicona linia brzegowa, egzotyczna roślinność, liczne zabytki, urokliwe portowe tawerny, malownicze miasteczka. Podczas rejsów z Rejsomat.pl możemy stanąć za sterami sprawdzonych jachtów, na których odbędziemy fascynującą, morską wyprawę. Rozwiniemy lub odkryjemy żeglarskie pasje, zwiedzimy miasta, będziemy podziwiać przyrodę w jej naturalnym kształcie. Możemy wybrać typowy rejs wakacyjny, ale także rejsy szkoleniowe i intensywną żeglugę. Jest wiele miejsc, które są prawdziwym rajem zarówno dla zwykłych turystów, jak i dla wilków morskich oraz młodych adeptów żeglarstwa. Rejs jachtem to także towarzyszące k ąpiele w ciepłym morzu, relaks na pokładzie komfortowej łodzi, ciepłe promienie słońca i zapierające dech w piersiach widoki.

Chorwacja z pokładu jachtu

Wśród wielu ofert rejsów w Chorwacji, każdy bez problemu znajdzie propozycję dla siebie. Rejsy jachtem z Rejsomat.pl organizowane są m.in. do tak wyjątkowych miasta jak: Hvar, Split, Kukljica. Hvar jest największym miastem położonym w północno-zachodniej części wyspy o tej samej nazwie. Miejscowość uznawana jest za jedną z najbardziej ekskluzywnych w tym rejonie Dalmacji. O jej wyjątkowości świadczy zabytkowa, renesansowa architektura i duża liczba turystycznych atrakcji. Split to drugie największe miasto Chorwacji. Miejscowość położona jest na wschodnim brzegu Morza Adriatyckiego, a jej przestrzeń skoncentrowana jest wokół wspaniałego rzymskiego pałacu cesarza Dioklecjana przebudowanego na katedrę. Kukljica to mała rybacka miejscowość położona na południowo-wschodnim brzegu wyspy Uglijan. Niewielkie miasto znajduje się w pobliżu cieśniny Zdrelac i jest często nazywane „bramą do Parku Przyrody Telašćica i Parku Narodowego Kornati”. Po obu stronach wyspy rozciągają się piaszczyste plaże Sabusa, Zelena Punta, Kostanj i przeznaczona dla nudystów Jelenica.

Bezpieczny rejs jachtem ​

Decydując się na rejs jachtem musimy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu swojego mienia oraz zabraniu odpowiednich ubrań. – Pasjonaci fotografii podwodnej powinni pomyśleć o spakowaniu odpowiedniego wyposażenia- informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. Osoby z trochę dłuższymi włosami mogą pomyśleć o gumce do włosów. Do okularów warto podpiąć sznureczki, które zapobiegają ich przypadkowemu zniszczeniu. Można także zabrać ze sobą latarkę LED. Warto także pomyśleć o telefonie komórkowym i zabezpieczyć go wodoodpornym etui. Najistotniejszą kwestią jest odpowiednia odzież. Należy mieć na uwadze, że na morzu zawsze jest trochę chłodniej, niż na lądzie, dlatego konieczność należy spakować cieplejsze ubrania. Pamiętajmy też, że słońce na morzu działa na naszą skórę bardziej intensywnie, dlatego odpowiednia ochrona jest kluczową sprawą. ​

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *