Setki laptopów i pomocy naukowych dla ostrowieckich szkół

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła kolejny przetarg w ramach realizacji projektu ?Nowoczesna szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej?.
Tym razem całość skupia się na zakupie całego mnóstwa pomocy naukowych.
– Ogłosiliśmy kolejny przetarg w ramach projektu ?Nowoczesna szkoła?- przyznaje Dominik Smoliński, Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mamy za sobą już rozstrzygnięcia na budowę boiska i platformy dla osób niepełnosprawnych przy PSP Nr 14, a także modernizacji szatni przy PSP Nr 3. Teraz przyszła kolej na ogłoszenia postępowania przetargowego o znacznej wartości, bowiem mowa tu o kwocie bliskiej 2 mln zł na wyposażenie ośmiu szkół podstawowych w sprzęt informatyczny oraz przeprowadzenie prac w zakresie instalacji zasilania oraz światłowodowej.
W każdej z ostrowieckich szkół podstawowych powstanie nowoczesna klasopracownia językowa wyposażona w słuchawki, mikrofony i pulpity ucznia wraz z jednostką centralną. A także w każdej z gminnych szkół pracownie zostaną wyposażone w nowoczesne projektory, rzutniki i tablice interaktywne. Do każdej z klas także zostanie zakupione po kilkanaście sztuk laptopów, łączna ich liczba wyniesie ponad 500 sztuk, ale również pojawią się teleskopy, mikroskopy, czy zestawy czujników, czy wizualizery.
-Inwestujemy w naszych najmłodszych mieszkańców i młodzież, bo to inwestycja, która się świetnie zwraca- uważa prezydent Jarosław Górczyński. Im bardziej wykształcone i świadome do zarządzania społeczeństwo, tym bardziej wymierne korzyści dla naszego miasta. Stąd nasze inwestycje nie tylko w laptopy, ale i multimedialne wyposażenie sal lekcyjnych. Szkoły w Ostrowcu Świętokrzyskim się zmieniają i to każdy widzi. Stają się coraz bardziej pod potrzeby uczniów nawet w czasie, gdy nie pobierają oni nauki.
W ramach projektu ?Nowoczesna szkoła?, realizowanego do 2019 roku, przewidywana wartość wydatków kwalifikowanych wynosi blisko 4 mln zł, z czego 75% kosztów jest kwalifikowanych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *