Egor Pimahin: ?Praca w polskiej ekstraklasie to wyzwanie i zaszczyt??

Jak informowaliśmy, trener Maciej Bartodziejski z przyczyn osobistych nie rozpocznie pracy w ostrowieckim klubie.
Obie strony nie zamykają tematu pracy trenera Macieja Bartodziejskiego w Ostrowcu, jednak aktualnie jest to niemożliwe.
? To nie była łatwa decyzja, długo o tym myślałem, ale niestety, ze względów osobistych nie jestem w stanie podjąć się aktualnie prowadzenia zespołu. Nie chcę palić za sobą mostów. Jeśli będę tylko mógł, pomogę temu zespołowi ? mówi o swojej decyzji trener Maciej Bartodziejski.
W związku z powyższym, rolę pierwszego trenera przejmie Egor Pimahin, natomiast rolę drugich trenerów przejmą: grająca Agnieszka Wołoszyn i trener ? statystyk Mateusz Janik.
-Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie klub ? mówi Egor Pimahin. -Jestem bardzo zadowolony z przyjętego wariantu pracy i postawy siatkarek na dotychczasowych treningach. Bardzo dobrze układa się współpraca w drużynie i mam nadzieję, że przyniesie to efekty w trakcie sezonu. Rozpoczęliśmy od gry w piłkę nożną, hokeja. Takie zajęcia powinny zintegrować zespół.
Trener Pimahin podkreśla, że zanim siatkarki przyjechały do Ostrowca, korzystały z indywidualnie rozpisanych zajęć. Wszystkie są w dobrej dyspozycji.
-Do startu w międzynarodowym turnieju w Ostrowcu przygotowujemy się wszechstronnie i w sposób urozmaicony ? podkreśla trener E.Pimahin. ?Sam turniej będzie dla mnie odpowiedzią na pytanie, jak zawodniczki radzą sobie w grze i nad czym mamy najwięcej pracować przed występami ligowymi.
Egor Pimahin ma w swoim dorobku trenerskim 7. miejsce z juniorkami Białorusi na świecie wywalczone w 2003 roku i 4. miejsce w Europie zdobyte przed dwoma laty. Wcześniej pracował m.in. w Kazachstanie.
-Praca w polskiej ekstraklasie jest dla mnie i wyzwaniem i przyjemnością i na pewno będę się starał, by zespół prezentował się jak najlepiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *