Anglicy z Pucharem Syrenki! Polacy na czwartym miejscu

Anglicy zdobyli Puchar Syrenki. W finale turnieju z udziałem piłkarzy do lat 17, rozgrywanym na stadionie KSZO,  pokonali Belgię 6:2.

Polacy w Sandomierzu w meczu o 3 miejsce ulegli Portugalii 3:4.

W meczu o 5 miejsce Rumunia w regulaminowym czasie gry zremisowała z Węgrami 2:2, ale wygrała w rzutach karnych 5:3.

Natomiast w meczu o 7 miejsce Norwegia pokonała w Staszowie Estonię 7:2.

Końcowa kolejność Turnieju Syrenka CUP: 1.Anglia; 2.Belgia; 3.Portugalia; 4.Polska; 5.Rumunia; 6.Węgry; 7.Norwegia; 8.Estonia.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju na stadionie w Ostrowcu ogłoszono, że najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Portugalczyka, Fabio Silvę. Najskuteczniejszym graczem został z czterema trafieniami na koncie Anglik, Morgan Roberts. Z kolei najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Węgra, Krisztiana Hegyi.

Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny przekazały na licytację koszulki, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie małego ostrowczanina, Igorka Jeża.