Kolejne milionowe inwestycje Amidu

Firma z Dębowej Woli, po inwestycjach technologicznych, rozpoczyna kompleksową termomodernizację zakładu.
Na ten cel otrzymała z programu unijnego około półtora miliona złotych. Oszczędności przeznaczone zostaną na rozwój zakładu i stworzenie nowych stanowisk pracy. Do końca tego roku Amid zamierza przyjąć 50 osób.

Najtrudniejszy od lat okres dla branży opakowań mija. Rosną zamówienia, a w ślad za tym produkcja. W środę na placu firmy w Dębowej Woli, która jest jednym z największych w Polsce producentów rękawów foliowych dla zakładów wytwarzających nawozy sztuczne i największym w kraju producentem Big -Bag-ów, trwał załadunek kilku TIR-ów. I tak jest codziennie. Aby terminowo realizować zamówienia, Amid do końca tego roku zamierza zatrudnić ok. 50 pracowników: szwaczki, pracowników transportu, operatorów maszyn, mechaników, pracowników produkcyjnych.

Firma z Dębowej Woli nie tylko inwestuje w nowe technologie i produkty, o czym pisaliśmy w ostatnim czasie kilkakrotnie, ale rozpoczyna realizację projektów z zakresu nowoczesnego zarządzania i ochrony środowiska. Wśród projektów, zakwalifikowanych do realizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, znaleźliśmy wniosek złożony przez Amid. -Inwestycja polega na szeroko rozumianej termomodernizacji zakładu ? mówi Wojciech Marciniak, dyrektor ds. projektów firmy Amid. ?Unowocześniamy zakład, wymieniamy źródła ciepła na ekologiczne. Zainstalujemy m.in. trzy pompy ciepła o mocy 120 -130 kW. Zmienimy też system zasilania elektrycznego. Zużycie energii elektrycznej w naszym zakładzie jest ogromne. W ramach projektu zainstalujemy panele fotowoltaiczne o mocy 200 kW. Oszczędności będą duże. Pieniądze zaoszczędzone na rachunkach za energię i ciepło planujemy zainwestować w zakład. Dzięki takiej strategii powstaną nowe stanowiska pracy. Oczywiście poprawią się warunki pracy naszej załogi. Jesienią wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji, a wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace budowlane i montażowe.


Ciekawych informacji z Dębowej Woli jest więcej. Otóż 10 sierpnia br. Amid podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach Programu Polska Wschodnia realizowany będzie projekt z zakresu doskonalenia metod zarządzania.
-Wyraziliśmy zgodę na wejście do nas firm audytorskich. Chodzi o to, by ktoś spojrzał na nas surowszym okiem, wytknął niedostatki i wskazał, co należy poprawić, aby zakład funkcjonował bardziej efektywnie, a przez to, by lepiej pracowało się załodze. Na razie jesteśmy w pierwszym etapie – opracowania tzw. strategii wzorniczej. Po zatwierdzeniu jej przez PARP, w drugim etapie można się będzie starać o zewnętrzne środki na realizację strategii. Znajdą się w niej zalecenia i wnioski wskazane przez ekspertów ? podkreśla dyrektor Wojciech Marciniak.


Została już wybrana firma, która przeprowadzi audyt. Ma ona doświadczenie, jeśli chodzi o branżę opakowań i gospodarze upatrują w tym projekcie szansy na dalszy rozwój zakładu. Na realizację strategii można pozyskać z programu PARP nawet 3 mln złotych. Firma z Dębowej Woli zaopatruje w opakowania typu Big- Bag największych krajowych producentów nawozów sztucznych, m.in. Puławy, Police i Anwil. Duże nadzieje wiąże też ze współpracą z firmą Yara. Część produktów Amidu trafi a na rynki Zachodniej i Wschodniej Europy.
Rośnie też produkcja opakowań do przechowywania i transportu produktów żywnościowych. W ubiegłym roku Amid zakupił urządzenia, które umożliwiły wykonywanie worków z wklejanymi wkładami foliowymi. Takie specjalistyczne worki wykorzystywane są w przemyśle spożywczym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *