Uczniowie ?Chreptowicza? na „Pokazach Fizycznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej”

Dopiero mijają pierwsze tygodnie nowego  roku szkolnego, a uczniowie drugiej i trzeciej klasy matematyczno-fizyczno- informatycznej  Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza  już zdążyli wybrać się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, by uczestniczyć w zorganizowanych przez lubelską uczelnię ciekawych pokazach z fizyki. Jak co roku  młodzież z ?Chreptowicza? wróciła z naukowej wycieczki bardzo zadowolona.

– Dla nas, uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi , z którymi łączymy swoje plany, była to wielka intelektualna przyjemność ? mówi Miłosz Żak z klasy 2b.- Wszyscy zgodnie uważamy, że zaprezentowane doświadczenia połączone z krótkimi wykładami pozwoliły nam  od strony praktycznej szerzej spojrzeć  na zjawiska znane z lekcji, na przykład z  hydrostatyki czy aerodynamiki.

– Optyka i  lotnictwo były dla mnie najciekawsze ? mówi Patrycja Wójcik z klasy 2b.

– Według mnie najbardziej interesujące były prezentacje zatytułowane Błękitna planeta ? twierdzi Bartek Szymczyk z klasy 3b.

Inni uczniowie wymieniają jeszcze  jako bardzo ciekawe  doświadczenia z Fizyki zabawek i Fizyki latania. Jedno jest pewne ? wszystkie pokazy  zademonstrowane przez wykładowców uczelni wyższej  bardzo zaciekawiły  uczniów  i jeszcze bardziej rozbudziły  chęć zgłębiania tajników wiedzy tego trudnego, ale pasjonującego ich  przedmiotu, który zamierzają zdawać na egzaminie maturalnym.

Naukowe wyjazdy dla uczniów  LO nr II  od lat stanowią formę atrakcyjnej edukacji. W tym roku naukę poza murami szkoły zorganizowała  jako pierwsza dla swych podopiecznych nauczycielka  matematyki pani Dorota Drzazga.

Drugim punktem programu wycieczki do Lublina było zwiedzanie Majdanka. W miejscu pamięci  tragicznych dziejów  uczniowie  z  dojrzałą refleksją uczestniczyli w emocjonalnej  lekcji historii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *