Wyjątkowy, ostrowiecki „Dzień Taekwondo” (zdjęcia)

W sobotę Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO obchodziło swoje święto.
To był wyjątkowy dzień, gdyż do hali PSP Nr 7 na zajęcia i seminarium zaproszono szefa wyszkolenia technicznego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Koreańczyka Cheol In Kanga.


To był gość nie byle jaki? Grand Master Cheol In Kang urodził się w 1973 roku w Seulu i jest jednym z najmłodszych posiadaczy stopnia 7Dan na świecie. Od najmłodszych lat związany z taekwondo. Zaczynał w wieku 6 lat, by mając niespełna 15 lat wziąć udział w słynnych pokazach podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia 24 Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988 – taekwondo było wówczas dyscypliną pokazową). Otrzymał wówczas wyróżnienie z rąk ówczesnego Prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Juana Antonio Samarancha. Wyjątkowe umiejętności sprawiły, iż bardzo szybko rozpoczął karierę zawodniczą, zdobywając w Korei wiele medali. Na początku lat dziewięćdziesiątych został instruktorem, a w czasie odbywania służby wojskowej (1994- 96) prowadził treningi taekwondo w armii koreańskiej. Ukończył kurs trenerski Taekwondo WTF na Uniwersytecie Gyeonghui w Seulu, a także na Akademii Kukkiwon. W 1999 roku przyjechał do Polski szkolić słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Cheol In Kang posiada licencję Sędziego Międzynarodowego Taekwondo WTF w Poomsae (układach formalnych), a niedawno uzyskał w Kukkiwon (kolebce taekwondo) licencję Instruktora Międzynarodowego, jest dyrektorem technicznym w Polskim Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Trening i seminarium z mistrzem taekwondo poprzedziły gry i zabawy z elementami sportowców walki dla najmłodszych oraz zajęcia z młodzieżą, prowadzone przez najstarszych zawodników klubu, mające na celu promocję aktywności fizycznej, popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego i popularyzację taekwondo olimpijskiego. O całość zadbali z najdrobniejszymi szczegółami trenerzy OSTRO ? Wioletta Walerowicz i Piotr Czaja. Oboje zapraszają wszystkich do zajęć w klubie.
Dzień Teakwondo, jak podkreśla Wioletta Walerowicz, był świetną okazją do integracji całego, ostrowieckiego środowiska taekwondo. Nic dziwnego, na matach tryskała energii i radość ze wspólnych zajęć.
-Gratką dla zawodników była możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem Master Cheol In Kanga ? mówi Wioletta Walerowicz. -Mistrz zaprosił do wspólnej rozgrzewki również rodziców. Dla wszystkich było to cenne doświadczenie. Myślę, że był to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni taki dzień w życiu naszego klubu? Za pośrednictwem Gazety Ostrowieckiej gratuluję wszystkim uczestnikom udanych zajęć i dziękuję grupie wsparcia zaangażowanej w organizację Ostrowieckiego Dnia Taekwondo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *