Automaty do hazardu w rękach policjantów

W dniu 27 września 2018 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej Komendy wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno ?Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli 8 automatów, służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz blisko 1.500 zł w gotówce.

-Działania prowadzone były w dwóch lokalach na ternie miasta ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas czynności w pierwszym z lokali funkcjonariusze zabezpieczyli: 4 takie automaty, telefon komórkowy, router wraz modemem oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa. Dodatkowo w lokalu został zatrzymany 34-letni mężczyzna, który posiadał przy sobie 3 gramy amfetaminy. Ponadto uczestniczący w działaniach policyjny pies służbowy, wyspecjalizowany do wyszukiwania narkotyków, znalazł schowane w lokalu ponad 1,5 grama amfetaminy.

Z kolei w innym lokalu, także na terenie miasta, funkcjonariusze zabezpieczyli: kolejne 4 automaty służące do gier hazardowych, router z modemem, telefon komórkowy oraz pieniądze. W lokalu został zatrzymany 29-latek, u którego znaleziono blisko 5 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Automaty, routery i modemy oraz pieniądze z obydwu lokały zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach, a okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna. Zatrzymani – 29 i 34-latek odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *