Rozpoczęli od mocnego akordu

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna waterpoliści KSZO rozpoczęli walkę o kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
Rozpoczęli od mocnego akordu, gromiąc w grupie kwalifikacyjnej lubusko ? świętokrzysko ? mazowieckiej wszystkich rywali. Podopieczni trenera Mariusza Staweckiego wyrastają na zespół, który może w tegorocznych rozgrywkach odegrać pierwszoplanową rolę.

-Nasz młody zespół, który nie tak dawno sięgał po tytuł mistrzów Polski U-15, jest zdyscyplinowany i dojrzały taktycznie i to od razu widać w wodzie podczas meczów o punkty ? mówi trener, Mariusz Stawecki. ?Chłopcy potrafią dobrze bronić, skutecznie rozgrywać atak pozycyjny, rozwiązywać różne warianty gry.

Nic dodać, nic ująć? Obserwując, jak w bramce świetnie radzi sobie Jan Skaliński, jak na środku bryluje Igor Ostrowski, jak rzuca z drugiej linii Daniel Idzikowski i wreszcie, jak skuteczny w kontratakach jest Wiktor Staniszewski, możemy wręcz być spokojni o rozwój piłki wodnej w naszym mieście, a rozmiary zwycięstw naszego zespołu w ostrowieckim turnieju nikogo nie mogą dziwić.

 

 

Turniej nie obył się bez zgrzytów. Mecz KSZO z Alfą nie został dokończony, gdyż na polecenie gorzowskiego szkoleniowca, który ? jak rozumiemy – nie mógł pogodzić się werdyktami sędziowskimi – zespół wyszedł z wody. Wszystko wskazuje na to, że z tego tytułu naszej drużynie zostanie przyznany walkower.
II runda kwalifikacyjna zostanie rozegrana dopiero 16-17 lutego w Warszawie.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *