Polska-Litwa pięściarskim hitem w Ostrowcu. Andrzej Kołton w biało-czerwonych barwach (zdjęcia)

Przy Świętokrzyskiej 11 odbyła się otwarta konferencja prasowa, dotycząca meczu pięściarskiego Polska ? Litwa, jaki będzie organizowany w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego 26 października o godz. 18 w ostrowieckiej hali.

Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił bogate tradycje ostrowieckiego pięściarstwa i dobrą, wieloletnią współpracę z Polskim Związkiem Bokserskim. ?Tworzymy miasto sportu, w którym warto organizować dla takich kibiców widowiska sportowe z udziałem reprezentacji Polski.

-Jak tylko KSZO zgłosił akces organizacji tego meczu zarząd Polskiego Związku Bokserskiego jednogłośnie przegłosował uchwałę popierającą. Nic dziwnego, bo zeszłoroczny mecz Polska ? Białoruś został uznany przez pięściarską centralę za najlepiej zorganizowany ? podkreślił wiceprezes PZB ds. finansów i marketingu, Grzegorz Nowaczek.

Hitem konferencji okazało się powołanie do kadry na konfrontację z Litwą wychowanka KSZO Andrzeja Kołtona, który będzie walczył w wadze 91 kg.

-Zdaję sobie sprawę, że będę walczył przez własną widownią. Zrobię wszystko, aby tę walkę wygrać ? powiedział Andrzej.

W konferencji wzięli także udział pięściarze kieleckiego Rushha, Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Obaj podkreśli wspaniałą atmosferę w ostrowieckiej hali i swoją gotowość do udziału w tym niewątpliwym wydarzeniu sportowym w naszym mieście.

Ukraiński trener kadry Ivan Juszczenko poinformował, że pięć dni przed meczem nasz reprezentacyjny zespół spędzi w Ostrowcu  na zgrupowaniu. Kadrę meczową poznamy jednak dopiero po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę, 14 października.

Natomiast Łukasz Dybiec – wiceprezes KSZO ds. boksu i przewodniczący Wydziału Marketingu Polskiego Związku Bokserskiego zapowiedział, że bilety w przystępnej cenie, już od 15 zł, będzie można nabywać w sklepach sportowych Activ Zone i Centrum, a także na obiektach Pływalni Rawszczyzna i Hali Widowiskowo ? Sportowej KSZO. Mecz będzie także transmitowany na żywo przez TVP Sport i z pewnością stanowić będzie wspaniałą promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *